Motosiklet
May 6 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet Modelleri2 yorum

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda

2014 yılında Yamaha YZF R25 tanıtıldığında ilk başta herkes kronik bir sorunu olduğunu düşünmüştü. Ancak saha sonrasında hem yapılan araştırmalar hem de Yamaha firmasının yetkilileri aslında bu durumun sanılandan çok farklı olduğunu belirttiler.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda1

Yetkililerin açıklamasına göre düzgün olmayan rodaj kuralları çeşitli soruna neden olabiliyordu. Özellikle fabrikanın izin vermediği aksesuarlar bu sorunun ana nedenlerinden bir tanesiydi.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda2

Yamaha YZF R25 45 derecelik 2 pistonlu gelişmiş bir motora sahip. Bu sayede her vitese tork ve güç sağlanıyor. Yakıt emilimi konusunda ise EBT sistemi kullanılıyor. Bu sistemde harika bir sürüş hissi oluşturuyor. Ayrıca granaj yapısı da rüzgârın çok az hissedilmesini sağlıyor.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda3

Yamaha YZF R25 vites gücü olarak da size istenileni vermeyi başarıyor. İlk 3 viteste motosikletin gücünü tamamen hissediyorsunuz. Ancak 4, 5 ve 6’ıncı viteslerde bu gücü tam anlamıyla hissetmeniz mümkün değil. 250cc’lik motorun saatte maksimum 170 km hız yaptığı düşünecek olursa bu performans oldukça başarılı görülebilir.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda4

Vites geçişleri ise oldukça konforlu ve hatasız! Motosikletin göstergesinde kullanıcıya kolaylık sağlayacak her türlü işaret yer alıyor. Hız göstergesi, sıcaklık, benzin durumu ve aklınıza gelebilecek diğer tüm işaretleri göstergede bulabilirsiniz.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda5

Özellikle göstergede yer alan kesici lambaları sürücülere R1 kullanıyor hissi vermeye yetiyor. Motosiklet denge söz konusu olduğunda da yine oldukça başarılı sayılır. Motosiklet düz bir yolda direksiyonu bıraktığınızda ip gibi bir doğrultuda dümdüz ilerleyebiliyor.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda6

Ayrıca normal kullanımlarda da yine en ufak bir sarsıntı ya da yatma hissetmiyorsunuz. Bu da sürüş konforu açısından hiç kuşkusuz oldukça önemli.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda7

Motosikletin yakıt tüketimi 4 – 4,5 arasında değişiyor. Ne çok az yakıyor ne de çok fazla. İki silindirli olmasından dolayı kendi sınıfındaki diğer motorlara göre biraz daha fazla yakıyor. Deposu 50 litrelik. Bu sayede uzun yollara rahat bir şekilde çıkabiliyorsunuz.

Yamaha YZF R25 Tüm Özellikleri İle Karşınızda8

Bu motosikletin en önemli özelliklerinden bir diğeri de görünüşü. Eğer motosiklette görünüş arayan birisi iseniz bu motosikleti gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kısacası çevredeki gözlerin sizin üzerinizde olmasını isterseniz siz de dikkat çekici motosiklet olan Yamaha YZF R25 modelini tercih edebilirsiniz.
Etiketler: Yamaha YZF R25, dikkat çekici motosiklet, EBT sistemi

Bu makale için 2 yorum var

  • Yılmaz 6 Mayıs 2016
    İçim yanıyor bunlara gördükçe ybr var onla avutuyorum kendimi para nın gözü kör olsun

    Cevapla

  • Anonim 7 Mayıs 2016
    Deposunun kücük olması görüntü görsellik bakımından güzel durmuyor

    Cevapla

Yorum yaz