motosiklet
Kas 6 th, 2015

Genel-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Yamaha Yzf r125

Yamaha Yzf r125

Yamaha YZF R125

Hayallerin Ötesinde Bir Tercih

Yamaha Motor, piyanodan gelen ahenkli müziğin ilhamı ile kurulmuştur. Dünyanın bir numaralı piyano üreticisi olan ve ürettiği tüm enstrümanların kalitesi ile ön plana çıkan Yamaha şirketinin CEO’su Genichi Kawakami, 1 Temmuz 1955 tarihinde motorlu taşıtlar sektörüne giriş kararı olarak Yamaha Motor’u kurmuştur. İnsanlar için müzik ve motosiklet ayrı birer tutku iken Yamaha şirketlerinin bünyesinde bu tutku bir araya gelmiş ve şirketin motorlu araç sektöründe fark yaratmasını sağlamıştır. Yamaha’nın ürettiği akustik piyanolarda tercih ettiği hafif alaşımlar sayesinde kazandığı deneyimler, motosiklet üretiminde de şirkete yol göstermiş ve rakiplerine fark armasına neden olmuştur. Bu fark, şirketin dünyanın en büyük ikinci motosiklet üreticisi olmasını sağlamıştır.

Yamaha, motosiklet denildiğinde akla ilk gelen markalardan birisi olmayı başarmıştır. Bunun nedenlerinden birisi de Yamaha’nın MT, Sport Touring, Cruiser, Adventure, Roadster gibi farklı zevk ve tercihlere yönelik pek çok motosiklet modeli üretiyor olmasıdır.

Sınıfının Lideri Yamaha YZF R125

Herkesin ilgisini çekecek bir modeli model yelpazesinde bulunduran Yamaha’nın hız tutkunu olmanızı sağlayacak modelleri, Supersport kategorisi altında sunulmaktadır. “Hız Tutkunuzu Ateşleyin” sloganı ile yola çıkan Yamaha YZF R125 sizlere unutulmaz ve benzersiz bir sürüş deneyimi yaşatmak için tasarlanmıştır. Dünya şampiyonasından galibi olan efsanevi R6 modelinden ilham alarak tasarlanan Yamaha YZF R125 sınıfında rakip tanımamaktadır. Boy öölçüşemeyeceği motosiklet olmadığı iddia edilen model, hem sokakta hem de pistte her zaman saygı duyulan R serisinin teknolojisine ve deneyimine sahiptir. Yamaha YZF R125 modeli yarış stili jantları, alüminyum fren pedalı, R6’dan tanıyacağınız ikili ön far karenajı ile size hız yapmanız ve rüzgarın tadını çıkarmanız için göz kırpar. Kısa zamanlı, sıvı soğutmalı motor 125 cc hacimli motorlar arasında üstün performansı ile dikkat çekmektedir. Sportif performansı ve sürüş deneyimi ile Supersport adına yakışır bir motosiklet sunan Yamaha YZF R125, sınıfında lider bir motosiklettir. Kalite, güven ve hızı bir arada sunan bir motosiklet ile yolla çıkmanın keyfi de bambaşka olacaktır.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz