Motosiklet
May 27 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet Modelleri2 yorum

Dünyanın ünlü dizayn firmalarından bir tanesi olan Holographic Hammer, Yamaha’nın ünlü modellerinden YZF R1M modelini cafe racer haline dönüştürerek bunu motosiklet tutkunları ile paylaştı.

432157-Kycb

Yamaha’nın superbike modelleri arasında yer alan Yamaha YZF-R1 modelinin MT versiyonu MT-10, henüz satışa çıkmamış olsa da bir dizayn firması olan Holographic Hammer, model üzerinde çeşitli oynamalar yaparak Yamaha R1M Cafe Racer modelini dizayn etti. Bu dizaynların dikkatleri üzerine çekmesinden sonra gözler MT-10 modeline çevrilmiş durumda. Kısa bir süre sonra MT-10 modelinin de motosiklet tutkunları ile beraber olması bekleniyor.

Her Tarza Uygun Spor Hertage
Yamaha geçmiş yıllarda ürettiği motosiklet modellerinin aksine bu yıl sport heritage modelleri üretmeye başladı. Bu doğrultuda ilk olarak MT-09 üzerinde çeşitli oynamalar yapılarak bu model XSR900 modeline çevrildi ve satışa başlandı. Bu uygulamadan yola çıkan Holographic Hammer ise aynı işlemin MT-10 modeli üzerinde de uygulanabileceğini düşünüyor. Bu düşünceden yola çıkan dizayn firması geçtiğimiz günlerde şaşalı bir çalışma sonrasında MT-10 versiyonu olan R1 üzerinde çeşitli oynamalar yaparak bu modeli cafe racer tarzında tasarladı.

Tüm bu çalışmalar motosiklet tutkunlarını heyecanlandırmış olsa da Yamaha tarafından yapılmış olan böyle bir tasarım şuan için piyasada bulunmuyor. Ancak önümüzdeki günlerde karşımıza ne gibi tasarımların çıkacağını ise bilemeyiz.

Elde Kalan Parçalar İçin Çözüm
Yamaha YZF-R1 modelleri ilk çıktığı zamanlarda çok satılanlar arasında yer almış olsa da daha sonrasında motosiklette çıkan sorunlardan dolayı birçok kullanıcı servise gitmek zorunda kalmıştı. Satış adetlerinin düşmesinden sonra Yamaha ise bu parçaları değerlendirmek için çeşitli çözümler aramış durumda. Bu parçalar ile yeni bir modelin tasarlanması da bu çözümlerden bir tanesi.

Tıpkı MT-10 modelinde olduğu gibi arta kalan parçalar ile yeni bir motosiklet tasarlamak hiç kuşkusuz hem Yamaha hem de Yamaha hayranları için iyi bir seçenek olacaktır. Ancak bu düşüncelerin ne kadar gerçek olduğu bilinmez.

Yamaha’nın tasarlamış olduğu MT-10 tasarımının cafe racer tarzındaki motosikletini ne zaman piyasaya süreceği bilinmez ancak Holographic Hammer firmasının çalışması da göz önüne alındığında bu bekleyişin çok uzun sürmeyeceği anlaşılıyor.

Bu makale için 2 yorum var

  • Huseyin 5 Haziran 2016
    R1m sen caferacer olmamış sankim

    Cevapla

  • Levent Çankaya 5 Haziran 2016
    Yeni nesil motorları cafe racer yapmak nereden çıktı nesil bozuk çıktı

    Cevapla

Yorum yaz