motosiklet
Eki 19 th, 2015

Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Yamaha Motosiklet Fiyatları

Geçmiş Zaman Olur Ki…

Nippon Gakki desek belki anlamayacaksınız, ancak Yamaha, hayatına bu isimle başlıyor. 1955 yılında Genichi Kawakami tarafından Japonya’da kurulan şirket, kurulur kurulmaz ciddi bir mücadelenin içine giriyor. O dönemlerde, sektörde pek çok tanınmış motosiklet firması yer alıyor ve Yamaha gibi genç bir firmaya, hemen hiç kimse şans tanımıyor. Ancak Yamaha, mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmiyor. Ürettiği ilk model olan YA-1 ile, ciddi bir satış başarısı yakalıyor. Nitekim, ismini bu modelden aldığı ilhamla Yamaha olarak değiştiriyor. (Ejderha sineği anlamına gelen bir sözcük bu.) YA-1, katıldığı Fuji Dağına Tırmanma Yarışını kazanınca, global düzeyde bir ilgi topluyor. O tarihten bu yana da, motosiklet yarışı deyince akla ilk gelen markalardan biri de Yamaha oluyor. Hatta, motor yarışlarının tarihi, Yamaha markası olmadan yazılamıyor. 1998 yılında piyasaya sürdüğü efsanevi YZF-R1 modeliyle supersport klasmanını yeniden tanımlayan firma, günümüzde de özellikle spor ve hız amaçlı motor modelleri ile tanınıyor. Ancak, hemen her klasman için üretim yapıyor. Yamaha motosiklet fiyatları da, zaten bu klasmanlara göre belirleniyor.

Yamaha Motosiklet Fiyatları Yüksek Mi?

Bu sorunun kısa cevabı “evet, rakiplerinden daha yüksek” şeklinde. Ancak ödediğiniz paranın karşılığını tam olarak almayı başarıyorsunuz. Yamaha motosiklet modelleri, rakipsiz özellikler içeriyor ve performans ile hızın adeta simgeleri sayılıyor. Bu nedenle Yamaha motosiklet fiyatları için yüksek demek haksızlık olur, zira kalitelerinden hiçbir zaman ödün verilmiyor. Firma, yol ve off-road olmak üzere iki temel klasmanda üretim yapıyor. Yol klasmanında yer alan modeller, MT, Sport Heritage, SuperSport, Sport Touring, Cruiser, Adventure, Roadster ve Commuter isimli sınıflara ayrılıyor. Yamaha motosiklet fiyatları, her sınıfa göre değişiklik gösteriyor. 2015 yılı için ithalatçı firmanın temin ettiği Yamaha motosiklet fiyatları şöyle geçiyor:

MT Serisi: Şehir içi kullanıma uygun, klasik tasarıma sahip bu serideki modellerin fiyatları 12.750 TL’den başlayıp, 30.000 TL’ye kadar çıkıyor. Serinin en dikkat çeken modeli, MT-09 Tracer.

Sport Heritage Serisi: Sportif bir sürüşü klasik bir tasarımla birleştiren bu seri, 27.650 TL ile 37.000 TL arasında değişen fiyatlara sahip. Hem performans, hem de estetik bakımından XV950 Racer modeli ön plana çıkıyor.

SuperSport Serisi: Yamaha markasını tanımlayan bu seri, hız ve performans bakımından rakipsiz modeller içeriyor. Nitekim en yüksek Yamaha motosiklet fiyatları da bu seride bulunuyor. Fiyatlar, 13.150 TL’den başlayıp 78.000 TL’ye kadar çıkıyor. YZF-R1, yine serideki en dikkat çekici (hatta efsanevi) model.

Sport Touring Serisi: Bu seride tek bir model var ve FJR1300AE koduyla biliniyor. Fiyatı 58.000 TL, touring rahatlığını spor motor kıvraklığı ile birleştiriyor.

Commuter Serisi: En uygun Yamaha motosiklet fiyatları, bu seride bulunabiliyor. Nitekim 3.950 TL’den başlayan fiyatlar, en fazla 5.680 TL’ye yükseliyor.

En Uygun Yamaha Motosiklet Fiyatları

Sıkı bir araştırma ile, daha da düşük Yamaha motosiklet fiyatları bulunabiliyor. Tercihinizi 2. El Yamaha modelleri yönünden kullanırsanız, elde edeceğiniz fiyat avantajı elbette daha da artıyor. Motosiklet aksesuarları.com, hem sıfır ve hem de ikinci el model fiyatları bakımından bilgi alabileceğiniz en uygun site olmayı başarıyor. Motosiklet alım satım ilan kısmımız, birbirinde farklı teklifleri ile arzuladığınız Yamaha modelini kolayca elde etmenizi sağlıyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz