motosiklet
Kas 17 th, 2015

Genel-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Yamaha D'elightYamaha D’elight

Japon Teknolojisinin Adı

Japon müzisyen Torakusu Yamaha’nın ilk reed orgu bulmasının hemen ardından kurduğu Yamaha Şirketi; kurulduğu ilk yıllarda Nippon Gakki adıyla anılıyordu. Kuruluş amacı org ve piyano üretmek olan firma 20. yüzyılın ilk yarısında Japonya’nın en büyük piyano ve org üreticisi olma unvanını elinde tutmayı da başardı. 1955 yılında şirketin o dönemki yöneticisi olan Genichi Kawakami’nin radikal bir kararla ellerinde bulunan motosiklet prototiplerini geliştirmesi istemesi Yamaha Motors’un da temellerini atmış oldu. Madeni uçak pervanelerini üretmek için kullanılan birkaç takım tezgahının alınması 150’nin üzerinde üreticinin rekabet halinde bulunduğu motosiklet sektöründe kalıcı olmalarının önünde bir engel oluşturmadı. Günümüzde müzik enstrümanlarının üretimine devam eden firma motosiklet devi haline gelmekle kalmadı pek çok farklı sektörde de adından söz ettirmeye başladı.

Şehirli Motor Yamaha D’elight

İlk bakışta rakipleri arasında klasik çizgilerle harmanlanmış kusursuz görünümüyle sıyrılan Yamaha D’elight retro şıklığı şehir yaşamına taşıyor. Ultra kompakt şasesi ve boyundan beklenmeyecek niteliklerdeki motoru şehir içi kullanımlarda sürücülerine avantaj kazandırıyor. Sadece 98 kg ağırlığa sahip olan Yamaha D’elight; ağırlık merkezinin kusursuz yerleşimden dolayı diğer scooterlerin virajlarda yaşadıkları sorunları yaşamanızın önüne geçiyor. Hafif oluşunun bir diğer avantajı 144 cc motora sahip olmasına rağmen şehir içi manevralarda 50 cc’lik scooterlerin kolaylığını sunmasıdır. Yakıt enjeksiyon sistemi 4,4 litrelik deposuyla uzun süreli kullanım imkanı sunacak kadar ekonomi sağlıyor. Devrilmelere ve darbelere oldukça dayanıklı olması düşürme gibi durumların yarattığı hasarları en aza indiriyor. Güçlü motoru en dik yokuşlarda bile arzuladığınız ivmelenmeyi sürücülerine sunuyor. Kısaca Yamaha D’elight; uygun fiyat, ekonomik motor özelliklerine ek olarak ultra kolay sürüş kolaylığıyla şehrin tadını çıkarırken görünümü ile kalbinizden vuracak ve gözünüzü arkada bırakmayacak bir scooter tercihidir.

Usta scooter kullanıcılarının kalbini çoktan çalan Yamaha D’elight; motosiklet kullanmaya başlamadan evvel acemiliği atabilmek için tercih edilebilecek scooterlerın başında geliyor. Siz de model hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak, gerçek kullanıcıların deneyimlerini okuyarak karar vermek istiyorsanız Yamaha Motor’u yakından takip eden motosiklet.org’u yakından takip edebilirsiniz. Motosiklet.org üzerinden sınıfındaki diğer scooterler ile kıyaslayabilmek için sitemizi hemen ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz