motosiklet
Haz 8 th, 2016

Genel-Motosiklet YarışlarıYorum yapılmamış

Valentino Rossi’ye Özel TV Serisi – 1

Valentino Rossi The Doctor

Tüm zamanların en iyi pilotu (GOAT – keçi) olarak adlandırılan Valentino Rossi, MotoGP dünyasında bir efsane olarak yaşamaya devam ediyor. Başta Rossi’nin fanları ve motosiklet dünyasının tüm paydaşları Rossi’ye daha yakın olmak ve yaşamının detaylarını bilmek istiyor. Bu isteği gören yapımcılar Monster enerji içecekleri firması sponsorluğunda beş bölümden oluşan Valentino Rossi: The Doctor televizyon serisini çekmeye karar verdiler.

Rossi’nin Grand Prix ve MotoGP’de yarışan en hızlı ve popüler pilot olma yolundaki serüveninin milyonları ekrana çektiği bir gerçek. Pilot hakkında tüm görüş ve bilgiler en başta kendisinden, Colin Edward’tan, Tavullia Kasabası sakinlerinden ve Rossi’nin yakınlarından alınıyor. Bu şekilde program izlenme zevki yüksek bir realite showa dönüşüyor.

Programın ilk bölümlerinde 19 Şubat 1979 doğumlu Rossi’nin bir ikona dönüşmesi konu ediliyor. “46” numaralı Rossi’nin kaçınılmaz ve önlenemez şekilde “en iyi” kabul görmesinin sebepleri araştırılıyor. Geçmişe dair bilgilerin bugünkü başarıya ışık tutabileceği düşüncesi ile yapımcılar, 20 yılda büyüyen bu efsaneyi, Valentino’nun kariyeri ve karakterinin derinliklerinde araştırıyorlar.

Valentino’nun MotoGP takviminin en önemli yarışı olan Mugello’ya hazırlanışı da programın önemli parçalarından. Rossi’nin kendi evindeki yapılan bu yarış tüm pilotlar için stresi oldukça yüksek bir parkur; ama kendisinden çok şey beklenen Rossi için bu yarışın anlamı daha büyük. Doktor bu kasabayı sevdiğini ve fanlarının da yanında olduğunu bildiğinden yarışı bir eğlenceye dönüştürdüğü ve stresi azaltmaya çalıştığını belirtiyor.

TV Serisinin Mugello bölümünde, Rossi’nin çiftliği, başarılı iş yaşamı ve efsanenin arkasındaki gerçek kişiliğine odaklanıyor. Grand Premio D’Italianın Doktor ve fanları için önemini bu topraklarda büyümüş adamı izlerken hissedeceksiniz.

Eğer tek bir MotoGP’i yerinde izleme hakkınız olsa bunu Mugello’dan yana kullanmanız tavsiye ediliyor. Yarışın çekişmesine renk ve ses katan izleyiciler ortamı bir festivale çeviriyorlar.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz