motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet Aksesuar-Motosiklet YarışlarıYorum yapılmamış

Valentino Rossi’nin Mugello Kaskı

agv-pista-gp-motogp-valentino-rossi-8

Valentino AGV Pista GP kaskını İtalyan Mugello Gran Prix geleneğine uygun olarak sıralama turunu atarken sevenlerine tanıttı.  Kaskın yeni grafiği dikkatleri çekecek kadar iyi tasarlamış ve renkliydi. Valentino’nun özel yaşamından izler de kaskın önemli imgeleriydi.

Kaskın tasarımı bu özel yarışa uygun olarak, İtalya’da geçirilen bu güzel Mugello haftasonunun tüm özelliklerini taşıyordu. Aslında bu yılki tema “Mugiallo” idi. Bu isim Mugello pistinin ve kaskın parlak renginin bir sözcük oyunu ile biraraya getirilişi. “giallo”, İtalyanca sarı demek. Tavullia’nın Doktoru AGV Pista GP kaskını yarış sırasında kendisini destekleyen fanlarına adadı.

Kaskın üst kısmında AGV logosu ile birlikte Mugello pistinin şeması yer alıyor. Valentino’nun olağanüstü kariyerinin 20 yıldır AGV tarafından desteklendiğini ve bu ünlü firmanın pilotun kariyerine yön verdiği biliniyor. “Mugiallo” sözcüğü pilotun kaskını boydan boya kaplayacak şekilde görülüyor. Kaskın arkasında 46 sayısı büyük puntolarla yazılmış durumda. Kaskın ensesinde ise Valentino’nun sevgili köpekleri Cesare ve Cecilia ile kedisi Rossano karikatürize edilmiş. Doktor çene korumasında ülkesine ve fanlarına olan sevgisini yansıtıyor ve İtalya’nın üç renkli bayrağını gururla taşıyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz