motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Triumph Street Twin Dyno Sonuçları

Triumph Street Twin

Triumph’un yeni Street Twin motosikleti ile ilgili yeni ortaya çıkan ve kullanım kılavuzunda yer alan bilgilere göre yeni 900 cc motoru önceki 865 cc motordan düşük devir ve beygir gücü ile daha fazla tork üretiyor.

Üreticinin yaptığı açıklamaların ışığında yapılan dyno testlerinde Triumph Street Twin’in yeni motorunun 865 cc’den daha fazla tork ve beygir gücü ürettiği rapor edildi.  Alınan değerler yeni Bonneville Hi-Torque 900 ile oldukça uyumluydu. Street Twin’i 2015 Bonneville Scrambler ile karşılaştırma sebebi yeni 900 cc motor ile 865 cc Scrambler versiyonunun 270° krank mile sahip olması olarak açıklandı. 270° Twins aynı zamanda 360° Twinse nispeten daha az güç üretiyordu.  Böylelikle tam anlamıyla birbirine denk iki motorun karşılaştırması yapılarak kamuoyu aydınlatıldı. Street Twin’in ölçümlerine başlanmadan önce haksız bir karşılaştırma yapıldığına dair söylentiler de önlenmiş oldu.

2013 model Thruxton’un dyno grafiklerine bakıldığında, Triumph’un Street Twin grafiklerini basın sunumlarına eklerken 360 ° krank milli motorları referans olarak gösterdiği ve bu detaylar ışığında firmanın doğru bilgileri paylaştığı anlaşılıyordu.

Mevcut 900 cc motorun 57.8 lb-ft gücü ile 865 Thruxton’un 53.2 lb-ft gücü karşılaştırıldığında %9’luk bir fark ortaya çıkıyor. Tabi ki bunlar farklı günlerde farklı dyno ölçülerinden alınan sonuçlar.

Hangi yönden bakılırsa bakılsın, Street Twin’in Thruxton karşısında 5.000 devir altında bir tork avantajına sahip olduğu görülüyor. Kısa sürede yapılan ve resmi olmayan dyno test sonuçlarına göre Street Twin şehiriçi sürüşlerine çok uygun özellikler taşıyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz