motosiklet
May 24 th, 2016

Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Tamamen Yenilenmiş RR Isle Of Man TT Yarışına Katılacak

victory-rr-electric-superbike-2016-isle-of-man-tt-zero-6

Victory; yeni VictoryRR elektrikli sportbike modelini piyasaya sundu. Brammo’nun geliştirdiği akü modüllü yeni VictoryRR 28 Mayıs’ta Isle of Man TT’de TT Zero sınıfında yarışarak ilk kez test edilecek.

William Dunlop’ın geçen yıl sakatlığı nedeniyle TT Zero’da Victory Empulse RR’ı kullanamadığını hatırlarsınız. Dunlop’un yerine geçen Guy Martin yarışı takım arkadaşı Lee Johnston’ın arkasında 4. sırada tamamlamıştı. Bu yılki yarışta sakatlığı geçen Dunlop yeni VictoryRR’ı sürme olanağı bulacak.

Victory Racing Team Müdürü Brian Wismann: “Elektrikli Empulse RR yarış motosikletimizin geçen yıl TT Zero’da 3. olarak podyuma çıkması bizi takım olarak çok etkiledi. Yarış sırasında elde ettiğimiz veriler sayesinde yeni akü modülünü ve güç aktarım mekanizmasını geliştirme olanağı bulduk. Bu yeniliklerle TT’nin daha güçlü olarak pistlere döndüğünü biliyoruz. Ayrıca ileride üreteceğimiz motosikletler için bu yeni teknolojiyi test edebileceğimiz için mutluyuz.”

2016 racebike geçen yılki yarıştan elde edilen verilerle tamamen yenilendi. Victory RR,  Parker GVM su soğutmalı, trifaze, IPM AC motoru ile tüm motosiklet severlerini etkileyecek özelliklerle donatıldı. Motor sadece 5 inç uzunluk ve 8 inç çap ölçülerindeki değişiklikle 170 beygirgücü ve 177 lb-ft’lik bir güce kavuştu. Bu değerlerle Parker motorunun geçen yılki 150 beygirgücü ve 162 lb-ft ‘lik verilerinde oldukça belirgin bir gelişme elde edilmiş oldu.

Motor Brammo tarafından geliştirilen en son teknoloji lityum-iyon akü modülü ile güçlendirildi. Victory yeni modülün motosikletin enerji kapasitesinin tamamını yükselttiğini ve ayrıca güç yoğunluğunun da arttırdığı belirtiyor.

Victory yeni akü modülünü monte edebilmek için, Empulse RR’ın alüminyum çift direk çerçevesini yeni bir çelik kafes tasarımı ile değiştirdi.

 

2016 Victory RR Teknik Özellikleri
Uzunluk/Genişlik/Yükseklik (mm) 2089 / 680 / 1218
Koltuk Yüksekliği (in.) 32
Ağırlık (kg) 240
Ön Tekerlek Metzeler 120/70 R17
Arka Tekerlek Metzeler 200/60 R17
Çerçeve Kafes Çelik ve Kompozit Monokok
Motor Parker GVM su soğutmalı, trifaze, IPM AC
Maksimum Güç (kW/HP) 130 / 174
Maksimum Tork (Nm) 240
Akü Brammo Power Lityum-İyon
Akü Voltajı (Vdc) 370 >

 

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz