motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet AksesuarYorum yapılmamış

Switch Lycan Motosiklet Gözlükleri

Güneş gözlükleri belki de en fazla kaybedilen, unutulan ve zarar görenler motosiklet aksesuarları arasında ilk sıralarda yer alır. Kimi zaman güneş gözlüklerine verilen yüksek bedeller gerçek anlamda bir yatırıma dönüşürken, motosiklet sürücüleri için önemi gözlerini korumak büyüktür.

Motosiklet sürerken gününüz parlak ve güneşli bir ortamdan karanlık ve kasvetli bir ortama dönüşür. Çevre ışığına uygun olarak True Color Grey gözlükten (Gri), Ski Yellow Low Light (Sarı Düşük Işık) gözlüğüne geçebilirsiniz. Dikkat! koyu camlı güneş gözlüklerini tüm gün kullanırsanız görüşünüzü bozabilirsiniz.

Gözlüğünüzü belli bir yükseklikten diyelim ki tankın üzerine düşürürseniz camlar çerçeveden çıkacaktır. Emin olun ki bu durum pek çok güneş gözlüğü kullanan sürücünün başına gelmiştir. Bu durumda camları çerçeveye tekrar yerleştirmek çok kolaydır.  Camlar şaşıracak şekilde bu düşmeden zarar görmez ve çoğunlukla çizik bile oluşmaz.

Naylon çerçeve oldukça sağlam ve hafiftir. Çerçeve ve camların ağırlığı sadece 42,9 gramdır. Gözlüğün sapları oldukça incedir ve gözlük kask ile başınız arasında kulaklarınıza basınç oluşturmadan oturur. Burun parçası kaymaz yumuşak kauçuktur ve böylelikle hem güvenli hem de konforludur.

Lycans güneş gözlüklerini motosiklet veya bisiklet sürerken kullandığınız gibi, sahilde deniz kenarında da rahatlıkla takabilirsiniz. Lycan’ın farklı renklerdeki çerçevelerinden sevdiğinizi seçebilirsiniz.

Switch Lycan dışında Pathfinder ve Stormrider modelleri de bulunmaktadır. Bu iki modelde kolay çıkarılıp takılabilen camların yerine manyetik camlar bulunur, böylelikle bu gözlükler Cankurtaran, dağdaki acil durum kurtarıcıları gibi tehlikeli alanlarda çalışan kişiler için daha uygundur.

Güneş gözlüğü seçerken, gözlüğün çerçevesinin yüzünüze tam oturmasına dikkat ediniz. Motorunuzu çölde sürseniz bile en ufak bir kum parçasının gözünüze girmeyeceğinden emin olmalısınız.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz