motosiklet
May 24 th, 2016

Motosiklet YarışlarıYorum Yapılmamış

Andrea-Iannone2-730x487

Andrea-Iannone2-730x487 ile anlaştı

 

Andrea Iannone  Ducati’nin kırmızısını bırakıp, Suzuki mavisine geçti. Andrea Suzuki Ecstar ile yarışmak için iki yıllık sözleşme imzalayarak, Yamaha için takımdan ayrılan Maverick Vinales’in GSX-RR’deki yerine geçti.

 

Davide Brivio, Suzuki Ecstar takım müdürü: “Önümüzdeki iki yıl takımımızda Andrea’yı görmekten memnuniyet duyacağız. Kendisi MotoGP’nun başarılı sürücülerinden, sabrı ve motivasyonu yüksek kişiliği ile bizim felsefemize çok uygun bir profesyonel. 2015’te sahneye çıkışımızdan beri teknik alandaki projelerimiz için çok çalışıyoruz. Devamlı savaşmak, liste başında yer almak ve zafer kazanmak istiyoruz.”

 

Bu sezon Iannone hayal kırıklığına uğradı. Iannone ve Ducati’den takım arkadaşı Andrea Dovizioso kazanmayı arzularken yarışları 10 ve 11. olarak tamamladılar. Bu nedenle Ducati’nin Dovizioso ile sözleşmesini uzatmasına ve Iannone’nun gitmesine izin vermesine şaşırmamak gerekiyor. Dovizioso’ya yeni sözleşme imzalayan Jorge Lorenzo eşlik edecek.

 

Ünü biraz yara alsa da Iannone “Manyak Joe,” lakabına yeni bir anlam kazandırdı. Iannone hala çok değerli bir özgeçmişe sahip: Dört MotoGP sezonunda, üç kez podyumdaydı ve geçen sezon toplamda beşinciliği elde etti.

“Suzuki’nin zirveye olan yolculuğuna yardım edecek bir sürücü istedik.” diyor Brivio. “Andrea çok hızlı, başarıya aç ve sürüş şekli bizim makinalarımızın karakteristiklerine çok uygun. Bu nedenle Andrea bize inanılmaz bir ümit veriyor.  MotoGP’nde dördüncü yılı olmasıyla Andrea oldukça deneyimli ve bu deneyimlerinden tüm takımımızın yararlanacağını düşünüyorum.”

 

 

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz