motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Skidbike KTM 1190 Adventure ve Honda CRF250L’yi Test Etti

skidbike-honda-crf250

Skidbike Cedergrens’in 30 yıllık Skidcar konsepti üzerine kurulmuş. Motosiklet sürücülerinin eğitimi için Skidbike güvenlik braketi üzerine monte edilen motosikletler kullanılıyor. Cedergrens MEK hidrolik kontrollü eğitim tekerlekleri üreten, araçların ıslak zemin ve buzda kontrol kayıplarını test eden 100 yıllık bir aile işletmesi. Eğitim konsepti dünyaca kabul gördüğü için aynı prensip otobüs, ambulans ve yangın söndürme araçlarının da testlerine aktarıldı. Skidcar sistemi şimdi de Skidbike ile iki tekerlekli araçlarda uygulanıyor.

Tanınmış sürüş eğitimeni olan Duncan MacKillop Eğitim Sempozyumunda verdiği sunumda şunları söyledi: “Skidbike genellikle sıkıcı olan sürücü eğitimlerini eğlenceye dönüştürüyor. Üstünden hiç inmek istemedim.”  Pek çok katılımcı da Duncan’la aynı fikri paylaşıyordu.

Sempozyum katılımcıları Honda CRF250L eğitim motorunun biraz ilginç göründüğü belirtiler: “Sanki ezilmiş iki alışveriş aracı motosikletin altına takılmış.” Tabi ki bu görüş oldukça deneyimli sürücülerden geliyor.

CRF250 Skidbike’tan alınan zevkin yanında KTM 1190 Adventure Skidbike tüm istekleri karşıladı. ABS çerçevesinin avantajı ile birçok modeldeki motosikleti test etme olanağı bulundu. Anlaşılacak şekilde hemen çarpma testleri yapıldı.

Skidbike’ı test edenler Skidbike platformunun ABS çerçevesi ve traksiyon kontrolü gibi sürücülere yardımcı olan KTM’nin elektronik yardım kitlerinin değerlendirilmesi için muhteşem bir araç olduğunu belirtiler. Skidbike testleri yakıt tankları boşalana kadar tekrar tekrar yenilenebiliyor. Traksiyon kontrol testleri de oldukça eğlenceli.

Şu anda Amerika’da çoğu yasa koruyucular tarafından kullanılan 300 Skidcar ve beş ya da altı Skidbike sistemi bulunuyor. Pensilvanya Motosiklet Güvenlik Programı sürücü eğitim programları için Skidbike’ı kullanıyor. PennDOT çarpmaların zararlarını azaltmaya yönelik sürücü eğitimlerinde Skidbikes’ın etkisinin inanılmaz olduğunu belirtiyor. Pensilvanya Amerika’da bu teknolojiyi kullanan ilk eyalet olmakla övünüyor.

Sürücü Eğitim Sempozyumunda aktarıldığı şekilde Skidbike hem yeni hem de tecrübeli sürücüler için yararlı bir test kiti ve aynı zamanda sürücü koçları için de kolaylıklar sunan komplike bir eğitim sistemi.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz