Motosiklet
Haz 4 th, 2016

GenelYorum yapılmamış

Biliyoruz ki trafik sıkıştığında hepimiz şerit aralarını kullanıyoruz. Çoğumuz diyelim yinede. Şerit aralarından gitmemek için bir çok nedenden ilk yedi tanesini yazalım.

 1. Şerit araları bir şerit değildir ve kaza yapılması durumunda haksız çıkacağınız malumdur ama geçiş sırasında kaza yaparsanız farklı bir durum. Yani sürekli kullanmama durumunda sadece şerit değiştirirken yapılan kaza farklıdır.
  motorcycle crashes avoids
 2. Şerit aralarında eğer trafik dururken geçiş yapıyorsanız kapı açılma riski ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda yayalarda geçiş yaparken görmezsiniz ve aniden yolunuza çıkabilirler.
  accident car crash
 3. Şerit değiştirmek isteyen bir araç varsa sadece yandaki aracın geçip geçmediğine bakacağı için aradan gelen var mı diye kotntrol etmeyecektir.
 4. Şerit değiştirecek araçlar genelde mesafeyi kısa buldukları için sinyal vermezler ve sizi görmezler
  interview car crash motorcycle accident
 5. Yüksek taşıtlar ise sizi hiç farketmeyecektir, şeritte araç görmeyince arayı kontrol etmeden yola dalar ve siz kör noktasında kalırsınız.
  motorcycle
 6. Şerit araları zaten tüm araçların kör noktasıdır, araçlar arasındaki mesafe az olduğundan araya giren daha küçük bir taşıt farkedilmeyecektir
  car crash motorcycle accident
 7. Hızınız fazla ise akan trafikte şerit arasından yolculuk etmek ani bir sıkıştırmaya neden olursa ve dengeniz kaybolup düşerseniz, arkadan gelen araçların altında kalma ihtimaliniz %90 kadardır. Çok tetikte olan sürücüler sadece sizi farkedip yön değişştirebilirler. Veya dikkatsiz iseniz sizin çarpmanız büyük ihtimaldir.crash motorcycle

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz