motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet AksesuarYorum yapılmamış

Scorpion Modüler Adventure Touring Kaskını Tanıttı

Scorpion exo at950 kask

Yeni Scorpion EXO-AT950 kask çıkarılabilir dış yüz koruyucusu ve açılan iç güneş vizörü ile modüler bir yapıda üretilmiş. Frank Esposito yeni kaskı “Üç yıl süren çalışmalardan sonra pazara yeni bir ürün sunmanın mutluluğunu taşıyoruz. ADV stilinde modüler bir kaska olan gereksinimi biliyorduk ve kaskın Touring ve Adventure Touring severlerin tüm beklediği özellikleri taşımasını istiyorduk. Sürücülere bir kasktan neler beklediklerini sorduk ve nedenlerini de araştırdık. İsteklerini karşılamada çok başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.” sözleri ile tanıttı.

Kaskın tüm yönlerde görüşü destekleyen geniş göz bölümü dikkatinizi çekecektir. Bu çevresel açıklık şerit değiştirirken omzunuz üzerinden arkanıza bakmanızı kolaylaştırır. Işığın çok yüksek olduğu ortamlarda açılan iç Speedview® SunVisor vizör eldivenle kolaylıkla aşağıya indirilebilir. Dış yüz koruyucusu da hiçbir alete gerek olmadan çıkarılabilir. Editörler ve ürünü test edenlerin tasarım sırasında çok yardımcı olduklarını kaska eklenen özelliklerden anlaşılıyor.

Esposito: “AT950 pekçok sürücünün gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlandı. Bu nedenle bu kask sürücüler arasında çok popüler olacak. Vizör çıkarıldığında kask başarılı touring kask özelliklerini taşımaya devam ediyor. Ek olarak yüz koruyucusunu da çıkarabilirsiniz ve bu koruyucuyu sadece tozlu ortamlarda kullanmayı isteyebilirsiniz. Agresif tasarımı kaskın tüm sürücüler arasında popüler olacağını garantiliyor.”

Scorpion AT950’nin Matte Black (siyah), Matte Anthracite (Antrasit) ve Hyper Silver (gümüş) olmak üzere üç renk seçeneği bulunuyor. Neocon grafikleri de Hi-Vis Neon (sarı), Bright Orange (parlak portakal) ve Phantom silver (gümüş) renklerinde tercih edilebiliyor.

Yeni EXO-AT950 çok amaçlı modüler Adventure Touring kaskı olarak tanıtıldı. Hafif ve sağlam Advanced LG® Polycarbonate Shell özellikle Scorpion için üretildi. Çift ağız delikleri ve kaskın üstünde yer alan geniş giriş portundan soğuk havayı içeri alınırken, iki geniş egzoz çıkışı sıcak havanın dışarı atılmasında etkin bir rol alıyor.

Kaskın göz kalkanı buğulanmayı önleyen özel bir teknoloji ile üretilmiş. Kaskta % 100 UV ve çizilmelere karşı korumalı bir kaplama da bulunuyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz