Motosiklet
Tem 15 th, 2016

Motosiklet Eğitimi2 yorum

Motosiklet sürmeye başlangıç deneyimsiz kullanıcının kafasında soru işareti oluyor fakat artık kolay ulaşımın temel şartı. Tatil için motosiklet kullanmak ise uzun yol tecrübesi gerektiriyor. Ama asıl gerekli olan biraz cesaret ama deli cesareti değil. Özellikle büyük şehirlerde scooter veya vitesli kullanmak şerit aralarına, emniyet şeridine veya dar aralara girmek belirli riskler taşıyor. Şayet altınızda bir vitesli motosiklet varsa gaz, fren, debriyaj ve vites dörtlüsünü iyi öğrenmeden trafiğe çıkmamak gerekiyor.

Scooter mı yoksa vitesli motor mu?

Yeter ki siz motosiklet sürmeye başlayın, scooter veya vitesli motosiklet farketmez.

Alacağınız motosiklet scooter ise dengesi farklı, vitesli ise farklıdır. Çünkü her iki motorunda denge merkezleri farklıdır. Ama bu scooter daha dengelidir demek değildir. Motosikletler yapılırken denge, sürüş ve testlerden geçirilerek satışa çıkarlar.

Yani bir vitesli motorda denge biraz daha önde veya scooter’da biraz daha arkada olması sizin sürüşünüzü tamamen değiştirmeyecektir. Ama sizin duruş pozisyonunuza etki edecektir. Düzgün duruş pozisyonu ise hem vücut sağlığınız hem de iyi motosiklet kullanmak için gereklidir.

Kursa gidin, temel ve orta düzey eğitimlerinizi alın.

Eğitim alın, okuyun, videoları seyredin, deneyim için tekrar edin.

Araba kullanıcısı iseniz bu yazıyıda okuyun.

iyi sürüşler

 

Bu makale için 2 yorum var

Yorum yaz