motosiklet
Kas 17 th, 2015

Genel-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Ninja 250rNinja 250r

Havacılığın Avantajı Motorlarda

Shoza Kawasaki’nin 1878 yılında kurduğu Kawasaki firması günümüzde havacılık, gemi yapımı, lokomotif ve vagon, enerji santralleri ve tesisleri, çevre ve geri dönüşüm, endüstriyel ekipmanlar, altyapı, enerji ve güç ürünleri gibi farklı sektörlerde adından söz ettiriyor. 1949’da ilk motosikletlerini üretmeye başlayan Kawasaki; uçak motorları üretirken edindiği deneyimi hava akımını mümkün olduğunca avantajlı konuma geçiren özel teknolojilerini geliştirmeleri sağlamıştır. Geliştirdiği teknolojiler sayesinde ürettikleri motosiklerin hızı ve gücü bir efsane haline gelen Kawasaki firması 1996 yılında 10 milyonuncu aracını üretmenin gururunu yaşıyor. Geliştirdikleri her bir modelde tecrübelerini arttıran yenilikçi firma Kawasaki; motosiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarını doğru analiz ederek beklentilerine cevap üretecek nitelikteki araçlarıyla tanınıyor.

Ninja 250r Efsanesi

Motosiklet kullanıcılarının yaşının giderek yükselmesinin nedenini inceleyen Kawasaki; kolay kullanılabilen, konforlu fakat şık bir görünüme sahip motorların üretiminin rafa kaldırıldığını fark etti. Daha hızlı, daha sert ve profesyonel motorların üretimine yapılan yatırım, kullanımı nispeten daha kolay başlangıç motorları için yapılmıyordu. Radikal bir kararla 2008 yılında Ninja 250r modeliyle çıkış yaptı. Ninja 250r modelinin sunumuyla diğer motosiklet üreticilerini de küçük hacimli motor alternatifleri üretme konusunda yüreklendirler ve açtıkları yolda birçok küçük hacimli araç alternatiflerinin doğmasına sebep oldu. 250 cc, su soğutmalı, çift silindirli motora sahip olması kolay kullanım imkanı sunan Ninja 250r keskin hatlar kullanılmış oldukça güçlü tasarımıyla gönülleri fethediyor. Görünümüne göre oldukça konforlu olan model geniş gidonu sayesinde hakimiyeti epey kolaylaştırıyor. 154 kg ağırlığına rağmen ağırlık merkezi aşağıda olduğu için kullanım esnasında kullanıcılarına yük bindirmemesi bir diğer güzel özelliği.

250 cc’lik motorlar arasında performansı ve kalitesiyle dikkati çeken Ninja 250r başta olmak üzere tüm küçük hacimli motorlar hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için her klasmanda motor severi bir çatı altında toplayan motosiklet.org’u ziyaret edebilirsiniz. Motosiklet.org üzerinden motor dünyası hakkında aklınıza takılan her sorunun cevabını bulabileceğiniz gibi güncel haberleri takip edebilir, dilerseniz kullanıcı yorumlarına göz atarak en doğru kararı verebilirsiniz.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz