Yapmadan Motosiklete Binmemeniz Gereken 10 Şey

Bunları yapmadan motosiklete binmeyin, sizin için en önemli ve gerekli 10 şeyi sıraladık.

güvenli sürüş için

Yapmadan Motosiklete Binmemeniz Gereken 10 Şey

1. Motosiklette denge kutsaldır, bisiklete bile binmemişseniz motosiklet sürmeniz zor olabilir. Bisikletle başlamanız tavsiye olunur.

2. Tamam belki bisiklet size basit gelmiştir, kullanmadan 50cc bir motosiklette kendinizi sınayın bakalım dengenizi kurabiliyor musunuz.

3. O küçük motorda birde fren, gaz, vites kontrolü kurabiliyorsanız, mükemmelsiniz demektir.

4. Tüm herşey tamam diyelim, 8 çizmeyi denediniz mi? Kusursuz şekilde dönebiliyor musunuz.

5. Dün giderken gaz ayarını yapabiliyorsanız, frenlere ani bassanızda üstünde kalabiliyorsanız aslında kısmen hazırsınız demektir.

6. Vites geçişlerinden ne haber, vites geçirirken ayaklarınıza bakıyor musunuz, böyle bir gereklilik duyuyorsanız henüz herşey için erken denebilir.

7. Hadi vites geçişleriniz sorunsuz diyelim ya tozlu, çamurlu yollarla karşılaştığınızda neler yapacaksınız, dengesini koruyabilecek misiniz.

8. Bence siz dengeyi her türlü yol şartında öğrenmelisiniz. Tamam bu yollarla biz çok karşılaştık diyebilirsiniz. Sorun değil diyebilirsiniz. Trafiği çok yoğun bir şehirde devamlı üstünüze kıran arabalar arasında kaldığınızda kenara çekip ağlayacak gibi oluyor musunuz? Hadi ağlamak biraz abartı bir terim of, pof diyorsanız henüz bunlara maruz kalmamışsınız demektir ve bu deneyimleri yaşayarak görebilirsiniz. Hiç bir kursta ne yazık ki bunlar hala öğretilmiyor.

9. Peki takip mesafelerinden ne haber, 80km ile giderken hala 3 metre takip mesafesi ile gidiyorsanız çok fazla yaşamayacağınızı söyleyebilirim. Arkadan sıkıştırdıklarında paniğe kapılıp hızlanıyorsanız veya eliniz ayağınız tutuşuyorsa henüz hazır olmadığınızı söyleyebiliriz.

10. Herşey tamamsa lütfen kask, mont, eldiven, dizlik, bot, pantolon gibi giyim malzemelerinizde tamam olsun.

Bu bilgilere sahipseniz zaten yavaş yavaş deneyim sahibi olursunuz, Trafikte veya Uzun yolda size başarılar.

İyi sürüşler

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız