Uzun seyahatler planlıyorsanız

ilk gününüzde uzun seyahatlerden kaçının ve kendinizi aşırı yormayın. Yolu ikiye bölmekle başlayabilirsiniz.

uzun motosiklet yolcuğulu

İlk gününüz ortama ısınma günü olarak kalsın. Vücudunuzu bir anda zorlamaktan kimseye fayda gelmez. Bir anda yıllarca spor yapmadan kalan vücudu aşırı spor yapmaya zorlamak gibi bir durum uzun motosiklet sürüşü. İkinci üçüncü günlerde yoğun mesafeler yapmanız doğru olacaktır.

Seyahatiniz esnasında hafif şeyler yiyin. Ağır yiyecekler uyku getirir. Suyunuzu susamadan önce içiniz. Grupla birlikte seyahatlerde seyahat planlarınızı daha gevşek tutun, ara molalar daha fazla olsun. Bir sürücü tüm grup için tehlike oluşturabilir.

Öfkenizi evde bırakın. Gerekiyorsa size yol vermemekte direnen bir sürücüyü takibi terk edin ve güvenli bir yere çekilerek o vasıtanın uzaklaşmasını bekleyiniz. Unutmayın büyük devamlı haklıdır. Önemsemeyin daha doğrusu onları muhatap almadan savuşturunuz. Öfke ve benzer şekilde korkunun motor sürücülüğünde yeri yoktur. Yüksek stres seviyesi size hata yaptırır. Nabzınız yükseliyorsa hemen kenara çekin ve tekrar yola çıkmadan iyice sakinleşin. Esasen bu tavır tüm vasıta sürücüleri için, bisiklet dahil, geçerlidir. Herkesin bu şekilde düşünememesi ne kadar kötü.

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız