Uzun motor sürüşleri bitkinlik belirtileri nelerdir

Bu bitkinlik belirtileri çok daha erken başlayabilir. Hele birde rüzgar varsa. Çünkü siz rüzgar direncini hesaba katmış olabilirsiniz ama rüzgar sesinin de yorucu bir etken olduğunu düşünmemiş olabilirsiniz.

uzun yol motosiklet

Kask seçimi burada çok önemli, testlerini iyi araştırın, titreşimi hesaba katın ama sizin bedeninizin bu titreşim karşısındaki reaksiyon şeklini tam bilemezsiniz,

Gürültülü egzozlar güç artışı sağlar ve fark edilirliği (duyulurluğu) diğer egzozlara göre fazladır ama sesin volümünün bedeniniz üzerinde yorucu etkileri olduğunu bilmiyorsunuzdur. Size çarpıp geçen rüzgarın bedeninizi serinletirken bir müddet sonra normal ayakta dururken olduğundan çok daha hızlı bir tempoda kurutacağını bilmeyebilirsiniz.

İyi bir ön cam, kulak tıkaçları ile yolculuk, kask ve tabi sessiz egzozlar yüksek sesin beyninizi tüketen olumsuz etkisini en aza indirgeyebilir. Sesli egzozlar için kaza önleyici diyenler görünürlüğün duyulurluktan daha önemli olduğunu unutmasınlar, esasen bu ses daha çok başkaların etkilemek için kullanılıyor sanki.

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız