Trafikte hem kendi hemde diğer araçların hatalarını kapatmanız gerekir

Eskisi gibi hatalıysam uyar, hatalıysam telefon et yazılarına artık rastlamıyoruz.

trafikte sağ kalmak

Hataları örtme konusunda sabrınızı zorlayacak durumlara tanık oluyorsunuzdur. Sabır gerçekten önemli, bizler motosiklet kullanıcısı olarak bisikletlerden sonra arada bir yerde birer motorlu taşıtız ama bisikletten daha fazla umursadıklarını düşünmüyorum.

Trafikte iki araç arasından geçerken iki araç arasındaki mesafe çok hızlanmanızı gerektiriyorsa o aradan geçmemek, öndeki aracın aniden hızlanabileceğini veya durabileceğini düşünüp hız ayarını ona göre yapmamız gerekir.

Trafikte hem kendi hemde diğer araçların hatalarını kapatmanız gerekir

Özellikle büyük araçları geçerken kör noktasında olduğumuz anda bizi görmeyip üstümüze kırma ihtimali her zaman aklınızda olsun. Ben bu durumu en az 10 kere yaşayıp her seferinde kendimi uyarsamda bazen trafikte ani kararlar vermek zorunda kalıp aynı anı tekrar yaşayabiliyorsunuz.

Dikkat ederseniz siz hayatta kalırsınız karşıdaki araç sadece kaporta değiştirip hayatına devam eder.

Gündüz uzunlarınızı yakarak dolaşmak bir çözüm olabilir. Trafik polisi görürse uyaracaktır.

Sürücülerle göz kontağına dikkat edin geçmeden önce öndeki aracın içindeki şoför, o arada size küçük bir bakış attığı anda sizi gördü demektir ama siz yinede temkinli olun geçişlerde, her sağdan geçiş bir dönüş veya durma riski içerir.

Kapı açılma riski ve geçişlerdeki sorunları bitirdikten sonra şerit değiştirmede aynalara bakmak, hızlı gelen araçları tahmin etmek gibi bir çok sorunla karşılaştığınızda gelen bütün hataları sabırla karşılayabiliyorsanız motor kullanmak size zor gelmeyecektir.

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız