Sosyal yaşamın dürtü bozuklulukları

dürtü bozuklukları

Sosyal yaşamın dürtü bozuklulukları

Tikleşme: Günlük yaşantımızda oluşan kısa boşlukları akıllı telefonla oynaşarak doldurmak için istemsizce akıllı telefona uzanma eyleminin adı ve tikleşmiş haline deniyor. Sevgiliniz veya arkadaşınız sizle değil başka biri ile sohbet etmeye başladığında hemen telefona uzanıyoruz. Devamlı haritayı görmek için motosiklet sürüşlerinde telefon tutucu alıp trafikte bile gözün ona kaymasını engelleyememek. Çağrı karşılamayı açık tutmak, olmadı müzik dinlemek gibi tehlikeli davranışlarda bulunmak, işte size tikleşme.

Kavuşma: Gün boyu denize girerken bile uzak kaldığımızda veya yolculuk sırasında telefonumuzun şarjı bittiğinde, sigaradan uzaklaşamayan ve yeniden başlayan tiryakiler gibi hatta hiç görmediğiniz birini yeniden görmüşcesine bir his içine girmek kavuşmak. Bilgi açlığını giderme gibi ama bu biraz boş bilgi.

Dürtüleşme: Dijital hayatın doldurduğu hayatımızda ihtimallerin sınırsızlaşması ile gelen dürtüleşme güdülerini artık yönetememe ve engel olamama durumu. Gerçek hayattan ayrılamaması durumu işte bu dürtüleşme ve zamanı kendine kullanamama durumu.

Aşıklaşma: Aşklarını sosyal medyadan ayarlama, tanışma faslının hızlı olması ve doğrudan cinselliğe doğru giden adımlara alışma, hafızanın sadece görüüntüye yönelik kullanılması ve sosyal medyanın kalbinizide ele geçirmesi bunun adıda aşıklaşma. Çünkü her an yeni bir sevgili edinebilirsiniz. Kalbe dokunur sadece paylaşımlardır ve paylaşımlarından karar vermek kişiyi tanımlamak için yeterli olmaktadır.

Siz bu dürtülerden hangisine dahilsiniz yoksa hepsine mi?

Gözünüz yolda, hayatınız yollunuzda olsun.

iyi sürüşler

Motosiklet on 20 Temmuz 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız