Şiddetten uzak sürüş için ; iyi ve usta olmanız gereklidir.

Kendinizi geliştirmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Hepimiz yollarda sersem sürücülere rastlamaktayız. Ne yazık ki motosiklet sürücülerinin kendilerinin hatalarını örtecek bir korumaları bulunmamaktadır. Potansiyel tehlike olarak gördüğünüz her araçtan veya sürücüsünden uzak durun ve savunmada kalın çünkü trafikteki aşırı bir hareket sizin zarar görmenize yol açacaktır.

motosiklet sürüş

Savunmayı aktif kılmak sizin çevreyi iyi analiz etmenizle mümkündür. Korunma stratejiniz olsun ve bu her durum için geçerli olsun. Örneğin trafikte dönüş yapacak birini acele ettirmek veya trafikte kırmızı ışıkta duran bir adama daha sarı yanarken korna çalmak her an kavga sebebi olabilir. Trafikte ilk adımınız veya düşünceniz hoşgörü olsun.

motosiklet sürüş becerisi

İyi sürücü olmak için direnin, zaten kötü sürücü  çok var, çünkü hoşgörüsüzlüğün en büyük sonucu sadece zarardır.

Hoşgörü sadece trafik kurallarına uymak değildir. Yetenek sahibi olmak, dönüşleri hızlı almak, önceden sezi yeteneği, kişisel sevgi ve saygıda hoşgörü içinde değerlendirilmelidir.

İyi sürücü olmak hiç kaza yapmamak mıdır? Çok fazla diploma, sertifika, madalya, beraat vs sahibi olmak mıdır? Motorunu tekere kaldırabilmek midir?

motosiklet ehliyeti

Riskleri azalttıkça daha iyi bir sürüş yapmış oluruz. Risk alacağınız durumları önceden algılamak ve bunu alışkanlık haline getirmek en kolay kazadan kaçınma yöntemidir.

motosiklet becerisi

Motosiiklet başkalarının hayatına da saygılı bir bilinç ister. Sonuçlarını bilmediğiniz olaylara kaçınmak, hoşgörü ve kişisel beceri olunca tam bir motosiklet sürücü olmak demektir.

iyi sürüşler

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız