Osman Gazi köprüsü motosiklet ücreti anlamsız pahalı

Osman gazi’den geçenlerde bir arkadaş geçti ve şunu dedi o aklıma takıldı. Sen şimdi geçmeyi düşünüyosun kolay ulaşım içinde kaç lira zarara gireceğini hesapladın mı? Tam 62 tl geçiş ücreti ödedim yani 2 depo benzine mal oldu bana ve gerçekten çok gereksiz dedi.

Geçme fırsatını aklımdan çıkarttım ve feribota binerek geçtim 20 tl tutuyor ve ne bir kalabalık, ne bir sıra bekleme ne de acele etmeliyim duygusuna girmeden ferah ferah geçtim.

Yetkililere buradan söylüyorum biraz mantık beyler, 62 tl nerede 20 tl nerede umarım bu konu ile ilgilenen çıkar.

Hepinize iyi sürüşler

jale on 1 Ağustos 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
4 Cevaplar

Yalova topçulara kadar ve vapurdan sonrada 20 tl benzin yakar [ yaklaşık 125 km yol yapıyor] vapur ücreti 12 tl toplam ücret 64 tl -zararın böylesi çok anlamsız bir ücret

mtyanmaz Cevapladı on 1 Ağustos 2016.
Yorum yaz

Bu köprünün yapım şekli Yap işlet devret değil mi ?

Yüklenici firmalar bir çok bankadan kredi çekerek bu köprüyü yapmadı mı ?

Yani demem o ki köprü yapımına devlet bir kuruş para vermedi ve sizin yıllarca ödediğiniz vergiden bir kuruş bu köprüye gitmedi, diye biliyorum yine yanlışsam düzeltin beni.

Hasan Cevapladı on 1 Ağustos 2016.
Yorum yaz

Aylık 120 milyon tl ödeme garantisi verilmiş, 40000 araç bütçe denkliği var, geçmediğinde devlet desteği var. 6500 araç geçerse günlük diğeri devlete giriyor dolaylı olarakta bize yansıyor, hissetmemiş olabiliriz ama şimdilik sonrası allah kerim. Büyük bir ekonomik krize gireceğimiz kesin zaten girdik daha da derinleşecek allah hepimizi korusun.

yiyin beyler yiyin

Uygar_kaya11 Cevapladı on 1 Ağustos 2016.
Yorum yaz

Her yönü ile gelen giden bize bir şekilde geçiriyor, öyle ya da böyle zarar gören bizleriz. Kafalar değişmedikçe böylede gidecektir. 3. Dünya ülkesi bile değiliz hamdolsun.

Vergi kutsaldır diyen devletten buralara geldik ne demek istediğimizi anladınız. iyi günler

kemalberk Cevapladı on 1 Ağustos 2016.
Yorum yaz

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız