Müze Kent Motosiklet Kulübü üyeleri Demokrasi Nöbetinde

Müze Kent Motosiklet Kulübü üyeleri, motosiklet ve kasklarından ay ve yıldız oluşturarak darbeye girişimine tepki gösterdi.


Müze Kent Motosiklet Kulübü Başkanı Celil Özdemir de demokrasi, vatan ve millet için her zaman hazır olduklarını belirterek, darbeye tepki niteliğinde, demokrasiye sahip çıkma adına motosikletlerden hilal, kasklardan de yıldız yaptıkları ve vatanı her zaman savunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Daha sonra motor kulübü üyeleri şehir turu attı.

Karabük’te vatandaşlar, Kent Meydanı’nda darbe girişiminin ardından başlattıkları demokrasi nöbetine devam etti. Burada toplanan vatandaşlar, akşam ve yatsı namazını beraber kıldı.

Demokrasi nöbetine katılanlara pilav, su ve ayran ikram edildi.

– Bartın

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelenlerin demokrasi nöbeti sürüyor.

Meydanda toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ve slogan atarak darbe girişimine tepki gösterdi.

Darbe girişimine tepki göstermek için annesi Esma Karataş ile meydana gelen bedensel engelli 8 yaşındaki Ravza Karakaş, çevredekilerin yardımı ile alandaki sahneye çıktı.

Karakaş, burada yaptığı konuşmada, darbe girişiminin sabahı uyandığında ailesinin televizyon karşısında endişeli bir şekilde gördüğünü söyledi.

Annesine “Ne oldu?” diye sorduğunu ifade eden Karakaş, “Annemden darbe olduğunu öğrendim. Darbenin ne olduğunu kendisine sordum. Annem bana ‘Kötü insanların vatanımızı, satmak istemesi’ cevabını verdi. Kendisine ‘Allah kötülere neden izin veriyor?’ diye sordum. Annem ‘Allah izin vermiyor. Biz iyiler fazla iyi olduğumuz için, kötüler ortaya çıkıyor’ dedi. Ben engelliyim. Engelli olduğum için bir kez daha şükrettim. Sağlıklı vatan haini olmaktansa engelli olmak bin kat daha iyidir.” şeklinde konuştu.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmuzekentmk%2Fvideos%2F1788508504763394%2F&show_text=0&width=400″ width=”400″ height=”400″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Anne Esma Karataş da gazetecilere yaptığı açıklamada, darbe gecesinden itibaren vatan için meydanlara geldiklerini dile getirerek “Darbe gecesi biz geldik ama kızımızı getirmedik. Darbe sabahı biz telaşlı bir şekilde televizyon izlerken, kızım gördü ve darbenin ne olduğunu sordu. Bende ona burada söylediği cevabı verdim.” dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da demokrasi nöbetine katılmak için meydana gelen Ravza’yı tebrik etti.

Motosiklet on 6 Ağustos 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız