Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji

Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji

Motosiklet kullanmak her ne kadar ülkemizde çok tehlikeli olarak görülse de, eğer gerekli önlemler alınır ve trafikte iken yeterli dikkat sağlanırsa tüm riskler ortadan kalkabiliyor.

Motosiklet-Sürücülerinin-Hayatını-Kurtaran-Teknoloji1-1

Tabi ki birçok motosiklet kullanıcısının en çok şikâyet ettiği konu otomobil sürücülerinin ya da uzun araç kullanıcılarının motosiklet kullanıcılarını trafikte yok sayması.

Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji2

Dikkatsizlik, aşırı hız ve motosiklet kullanıcılarına gerekli saygının trafikte gösterilmemesi beraberinde birçok trafik kazasına neden olabiliyor. Bu kazalar da kimi zaman kötü sonuçlanabilmektedir. Ancak Motosiklet sürücülerinin hayatını kurtaran teknoloji sayesinde artık bu sorunlar da tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji3

Motosiklet sürücülerinin hayatını kurtarabilecek bu teknoloji, aslında bir haber verme cihazı. Ridersmate adı verilen bu cihaz, olası bir kaza anında gerekli tüm yerlere haber vermeyi sağlıyor.

Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji4

İngiliz bir firmanın telekomünikasyon mühendisi olan David Coleman tarafından geliştirilen bu cihaz motosikletten düştüğünüz anda haber vermek istediğiniz tüm yerlere otomatik olarak sizin yerinize haber veriyor. Bu haber ise mesaj olarak gönderiliyor.

Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji5

Cihazın kullanımı ise oldukça kolay! Cihazın bir kısmı bacağınıza ya da vücudunuzun herhangi bir kısmına takılırken diğer kısmı ise motosiklete takılıyor. Motosiklet üzerinden düştüğünüz anda ise aradaki bağlantı kopuyor ve gerekli yerlere GPRS üzerinden mesaj gönderiliyor.

Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji6

Mesaj sadece bir defaya mahsus değil; belirli aralıkla tekrar tekrar gönderiliyor. Bu sayede de yardım gelme olasılığı şansa bırakılmamış oluyor. Cihaz acil durum mesajı gönderirken bulunduğunuz yerin GPS konum bilgilerini, kaza anındaki hızınızı ve kaza saatinizi de yetkililere bildiriyor. Bu sayede size yardıma gelecek olan kişi önceden kaza ile ilgili bilgilere ulaşabiliyor.

Motosiklet Sürücülerinin Hayatını Kurtaran Teknoloji7

Ridersmate adı verilen bu cihaz, şarj edildikten sonra 8 saat boyunca çalışabiliyor. Ürün ise normal prizlerde çok hızlı bir şekilde şarj olabiliyor. Motosiklet sürücülerinin hayatını kurtaracak bir teknoloji olarak görülen bu cihaz, şuan her ne kadar çok yaygın bir şekilde tercih edilmese de sağlamış olduğu avantajlar oldukça fazla. Özellikle kimi durumlarda kazadan sonra sürücülerin acil yardım birimlerine haber veremedikleri göz önüne alındığı zaman bu cihaz sayesinde ağır yaralı olan motosiklet veya bisiklet kullanıcılarının hayatları dahi kurtulabilir.

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız