Motosiklet Markaları

Motosiklet Markaları

Geçmişten Bugüne Motosiklet

Motosiklet uzun bir yolculuğun ardından günümüzdeki üretim ve kullanım anlayışına ulaşıyor. İlk resmi motosiklet üretimi 1885 yılına dayanıyor. Alman bilim adamı Daimler 1885 yılında bir motor üretiyor ve motorunun çalışmasını kontrol etmek için bisiklete montajını gerçekleştiriyor. Böylece ilk resmi motosiklet icat edilmiş oluyor. Ancak Daimler üretimini fabrikasyon koşullarına taşımıyor ve bu sebeple ilk motosiklet motorlu bir bisiklet olarak tarihte yerini alıyor. Bu başarılı denemeden feyz alan Alman mucitler 1894 yılında pnömatik lastiğin icadı ile motosikletin sarsıntılarını azaltıyor ve buna bağlı olarak konforunu artırıyor. Motosiklet 1888 yılı itibari ile seri üretimine başlanmış olarak uzun yolculuğunun ilk adımlarını atıyor. İlk seri üretim motosiklet Hildebrand ve Wolfmüller marka isimleri ile karşımıza çıkıyor. Günümüzde onlarca markanın yüzlerce farklı modeli ile motosiklet kullanıcılarına bambaşka deneyimler sunuyor. Kullanım amacına göre motosiklet seçimi yapılabilecek kadar motosiklet markası ve motosiklet modeli ile tanışma imkanına sahipsiniz. Motosiklet markaları dendiğinde ilk akla gelen, marka değerini koruyan ve kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilip keyifli deneyimlere konu olan motosiklet markaları için keyifli bir derleme hazırladık.

Motosiklet Markaları ve Kullanım Alanına Göre Motosiklet Seçimi

Günümüz motosiklet sanayindeki gelişimler üretim aşamasına da yoğun bir şekilde yansıyor. Meraklılarına geniş ürün skalası ve dünyaca tanınmış motosiklet markaları arasından seçme imkanı doğuyor. Hedef kitlesi ve kullanım alanına göre motosiklet markaları ve motosiklet seçiminde dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı detaylıca okumanızı öneririz. En çok tercih edilen motosiklet markaları dediğimizde tek bir başlık altında motosiklet markaları için fikir yürütmek çok sağlıklı olmayacaktır. Kullanım alanlarına göre motosiklet markaları kendi içinde ayrıştığı gibi modelleri bazında da farklı kitlelere ulaşmayı başarıyor.

Honda: 1948 yılından bu yana Honda markası adına üretilen motosikletler her daim meraklılarının ilgisini çekmeyi başardı. Günümüzde yüzlerce modeli ile motosiklet markaları arasında öne çıkan Honda, Enduro, Touring, Scooter, Sport ve Naked tarzı üretimleri ile geniş bir kitleyi kucaklıyor.

Yamaha: 1955 yılından bu yana en geniş üretim ve dağıtım ağına sahip motosiklet markaları arasında yerini alıyor. Yamaha’nın geniş model skalasından kullanım amacınıza uygun motosikleti bulabileceğinize kuşkunuz olmasın. Yamaha şu an piyasada yüzün üzerinde güncel modeli ile kullanıcılara ulaşıyor.

BMW – Kawasaki- Suzuki: Gezi amaçlı kullanılan touring, direnci fazla, yüksek performans araçları olarak kabul edilen enduro ve super sport kategorileri ile farklı bütçelerdeki kullanıcılara yönelik modeller ile motosiklet markaları arasında yerini bulan ünlü şirketlerin kaliteli ürünleri siz motosiklet severleri bekliyor.

Harley Davidson: Touring ve Chopper dendiğinde ilk akla gelen marka şüphesiz ki Harley Davidson. Üzerine çok fazla söz söylemenin markaya ve birbirinden özel, eşsiz modellerine saygısızlık niteliği taşıyacağı şüphe götürmez. Harley Davidson yeni başlayanlar için uygun olmasa da motosiklet kullanımında olgunluk devrine erişmişler için biçilmiş yüksek doz karizma kaynağı olduğu gibi, asi yaşamın simgesi niteliğinde. Adeta bir yaşam tarzı.

Vespa: Ailenin küçük, şımarık, bir o kadar da sempatik İtalyan’ı. Rengarenk tasarımları ile Akdeniz’in temsilcisi niteliğinde hayatımıza giren marka daha ziyade bir yaz aşkı niteliğinde.

Victory, Peugeot, Bajaj, KTM, Ducati, Indian, Aprilia, Benelli, Piaggio, Jawa, Mondial, Kanuni ve çok sayıda motosiklet markası içerisinden kendinize en uygununu seçebilir, dilerseniz sitemizden, seçtiğiniz motosiklete uygun lastiklere ulaşabileceğiniz gibi aksesuar eksiklerinizi de tamamlayabilirsiniz.

Doğru Motosikleti Nasıl Bulurum?

Motosiklet markaları ve modelleri arasından size en uygun olanını kullanım alanı ve amacınızı da dikkate alarak seçebilir, dilerseniz sitemizin forumlar alanından motosiklet tercihinize dair sorularınızı diğer kullanıcılar ile paylaşabilir ve ihtiyacınız olan tüm motosiklet aksesuarlarına uygun fiyat avantajları, 9 taksit olanağı ve ücretsiz kargo hizmeti ile ulaşabilirsiniz. Motosikletaksesuarları.com tüm soru ve taleplerinizde, doğru aracı ve ürünleri seçmeniz için daima yanınızda.

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız