Motosiklet kullanmak masraflı bir yolculuktur

Kimileri derki çok masraflı değil ama bir de içine girince işin araba kadar masraf çıkarmaya başlayınca size. Evet işte o anda bu işin zengin işi olduğunu anlarsın. Hiç istemeden mecburiyetten çabuk ulaşım için almış olanlar vardır gerçektende çabuk ulaştırır. Ama birde trafikte üstünüze çıkanları hesaba katmalısınız.

motosiklet masrafları

Neyse başta güllük gülistanlık olan motor macerası sonradan külfete dönmeye başlar zamanla alışılır külfetine ama para az ise o külfet cehenneme doğru dönmeye başlar. Bir an önce elden çıkartmaya çalışırsın.

O yüzden ilanlarda ki ucuz yollu, az yakan laflarına bakıpta fazla masraf çıkartmayacakmış gibi görünen ama lafta kalan şeylere inanmamakta yarar var.

İlk motorculara sanki masrafı olmayacakmış gibi gelir, güneş gözlüğü, vizör, kask camı kenarından çatlar, ah bir bel çantası, arkaya kuyruk çantası, bagaj vesaire derken o kadar çok malzeme alırsınız ki ne o eşyalar motora sığar ne de motora, yanınızda taşımayacak kadar çoğalır, tepeler olur. her biri bir para tutar, ay sonu bütçe çoktan delinmiştir.

Ucuz yollu, ikinci el alıpta almaya karar vermekle satmaya karar vermek arasındaki zamanın çok olmaması dileğiyle. Masraflardan sıkıldıysanız baştan bu kararı kesin vermeniz, cebinizden çıkacakları düşünmek açısından iyi olacaktır.

İyi sürüşler

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız