Kış kullanıcıları için 5 Altın Kural

Malumunuz o ki Kış aylarını hissetmemizle beraber artık yavaş yavaş kış sezonuna dair hazırlıklar yapmamız gerekebilir. Şayet sıkı bir motor kullanıcıysanız ve “ben soğuk havalarda dahi sürüşlerime devam ederim” diyenlerdenseniz o halde sizin için aşağıda sıralamış olduğumuz, kış ayı için 5 temel sürüş önerimize kulak vermenizde fayda var.

Kış kullanıcıları için 5 Altın KuralKışın motosiklet sürmek

1. Soğuk havalarda sizin sağlığınız kadar motorun sağlığıda önemli, antifriz kullanarak suyun donmasını engelleyebilirsiniz, kontrol etmeyi ve eksildikçe tamamlamayı unutmayın.

2. Lastikleriniz kış lastiği olursa kayma ve yağıştan etkilenmesi daha az olacaktır

3. Gerçekten soğukların çok etkili olduğu bir ilde oturuyor ve hala motor kullanıyorsanız, buz kazıyıcı taşımak akıllıca bir fikir olabilir

4. Her ihtimale karşı yanınızda lastik onarıcı veya patlamayı önleyici bulundurun

5. Görüşünüzün kışın mutlaka net olması gerekir, hata affetmez, anlık kaskınızdaki buğulanma sizi kazaya sürükleyebilir. Kaskınızdaki buğulanmaya karşı buğu camlarından alabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere yukarıda size kış aylarında rahat bir sürüş yapabilmeniz için belli durumların ipuçlarını verdik. Bu temel ipuçları her ne kadar bazılarınız zaten biliyor olsa da kış aylarının motor tutkunlarına durumları bir kez daha hatırlatmakta fayda var diye düşündük. Keyifli sürüşler!

motosiklet on 3 Aralık 2015 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız