“Kimin hatasıydı?” hiç fark etmez. Ölüler konuşamaz

Biraz gerçekçi yazayım dedim ama sert olabilir hep karşılaştığımız durumlardan esinlenerek yazıyorum.

“Kimin hatasıydı?” hiç önemli değil. Her motorcu bilmeli ki sadece kurallara uygun sürüş yapmak yetmiyor. Öldüğünüzde ki kazancınız nedir? Sizin haklı olduğunuzu bilmeniz mi? Ayrıca bir kazada araçtaine kıyasla motor üzerinde olanın yaralanma ihtimali çok daha fazladır.

motor kazası

Yani ana fikir şudur: Kendi güvenliğinizden siz sorumlusunuz. İster çevrenizdekiler trafik kurallarına uygun hareket ediyor olsun ister olmasın. Gerçek budur. Bu nedenle siz görmeyi öğrenmek zorundasınız. Trafiğin geri kalanı hangi tehlikeli hareketleri yapabilir? İnsanlar hangi hareketleri seçebilirler?

Hataları önceden görün. Artık yan yoldan gelen otomobilin sürücüsünün yol hakkının sizde olduğunu mutlaka bildiğini ve size kesinlikle yol vereceğini sanmayacak kadar tecrübeli olun.

Önünüzdeki araç, gaz kesip sağa yönelen ve sağ sinyalini veren bir araç olabilir. Ama birdenbire açık bir alış için sola siz tam onu sollarken üzerinize kırabilir. Bir çok kazanın sebebi bu durumdur. Sağa dönüş işaret ve belirtileri veren araçların aslında birden ve son anda sola dönmeleri sık rastlanan durumlardır. Karşı yönden size doğru gelen aracın tam yan yana geçilecekken sola sizin önünüze de dönmesi sık görülen kazlardır.

harun_ebr on 28 Ağustos 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız