İstanbul’da E-5’i su bastı, trafik durdu

İstanbul'da E-5'i su bastı, trafik durdu
İSTANBUL’da sabah saatlerinde aniden başlayan sağanak yağmur kısa süre içinde sokakları göle çevirdi. Eyüp Sultan Camii çevresinde bayram namazının hemen ardından sel nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

İstanbul'da E-5'i su bastı, trafik durdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada gök gürültülü kuvvetli sağanak yağmurun öğle saatlerine kadar etkili olacağını belirtti.

Trafikte ilerleyen araçlar gündüz saati olmasına rağmen farlarını yakarak ilerledi. Yağmura karşı şemsiyesini yanında getirenler şemsiye kullanırken, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise çanta ve kutularla yağmurdan korunmaya çalıştı. Bazıları ise metrobüs duraklarında yağmurun dinmesini bekledi. Okmeydanı Kavşağı’nda yol kenarında biriken yağmur suyu nedeniyle araçlar güçlükle geçti. İstiklal Caddesi ise bayram nedeniyle bomboştu.

İstanbul'da E-5'i su bastı, trafik durduD-100 GÖLE DÖNDÜ, ARAÇLAR YOLA KALDI

İstanbul’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle D-100 Karayolu Merter mevkii su altında kaldı.

Göle dönen yolda çok sayıda araç mahsur kaldı. Araçlar güçlükle ilerlerken trafik çift yönlü olarak durma noktasına geldi.

5 KİŞİLİK AİLE GÖLE DÖNEN YOLDAN MOTOSİKLETLE GEÇTİ

En çok dikkat çekeni ise, D-100 Karayolu’nda şiddetli yağmur ve göle dönen yolda 5 kişilik bir ailenin motosikletle ilerlemesi oldu. Sürücü, aralarında çocukların ve bir kadının da bulunduğu motosikletle D-100 Karayolu’nda yolda kalan cipin yanından hiç duraklamadan kolayca geçti.

SUYA GİRMEMEK İÇİN BARİYERLERİN ÜZERİNDEN YÜRÜDÜ

D-100 Karayolu’na çıkan bağlantı yollarında da su birikintisi oluştu. Bu nedenle bazı araçlar yolda kaldı. Kalan araçların yardımına çekiciler yetişti. Oluşan su birikintileri belediye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucu giderildi. Yayalardan bazıları ise, yol kenarındaki bariyerlerin üzerinden yürüyerek yağmur suyundan kaçtı.

Ayrıca, Kartal, Pendik, Kağıthane, Bağcılar, Güngören, Bayrampaşa ve Bahçelievler’de bazı caddelerde yollarda oluşan su birikintileri, trafiği olumsuz etkiledi. Bazı araçların yolda kaldığı görüldü.

İstanbul'da E-5'i su bastı, trafik durdu
VATANDAŞLAR BİR SÜRE METROYU KULLANAMADI

Bu arada, Bayrampaşa metro istasyonunun girişi de yağış dolayısıyla su altında kaldı. Vatandaşlar metroyu bir süre kullanamadı.

Metronun, su baskını nedeniyle geçici süre Merter istasyonunda durmadan yoluna devam ettiği öğrenildi.

YOLDAN KALAN AMBULANSI BAŞKA AMBULANS KURTARDI

Zeytinburnu Metro İstasyonu arkasında yolda oluşan su birikintisi nedeniyle kalan araçlardan biri ise özel bir ambulanstı. Göle dönen yoldan çıkamayan ambulansı başka bir ambulans çekici yardımıyla kurtardı.

İstanbul'da E-5'i su bastı, trafik durdu

Yağmur nedeniyle Merter mevkiinde yoğunluk yaşanıyor. Yol durumuna bakmak için haritanın üzerine tıklayın

İstanbul'da E-5'i su bastı, trafik durdu

Motosiklet on 5 Temmuz 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız