İlk Yardım ve Sağlık Konusu

Uzun yolculuklarda yanınızda muhakkak küçük bir ilk yardım çantası bulundurun. Aslında ben en kısa yolculuklarda bile bulunduruyorum. Bunun için hazır satılan çantalar bulunuyor.

ilk yardım ve sağlık konusu

Eskiden ecza dolapları vardı okullarda her öğrenci  yaralandığında oradan bir sargı bezi çıkarırdı hocalardan biri veya hademe. Artık lüks okullarda doktorlar bile var. Ecza dolaplarının yerini doktorlar aldı. Ama gücenmesin doktorlara laf attığımız yok. İyi birşeyden söz ediyorum.

Otomobil aksesuarları satan yerlerde bu tarz çantalardan var ve ufak fiyatlara, olabildiğince ufak ölçülerde çantanızın bir kenarına sıkıştırabileceğiniz ölçekte satıyorlar.

İsterseniz kendinizde ihtiyacınıza göre küçük bir çanta da yapabilirsiniz. Acil durumlar için çantanızda yapışkan rulo bant, sargı bezi, yaraları örtmek için steril bez, burkulma ve incilme için elastik bandaj, turnike için lastik, soguk algınlığı, ağır kesici, kas gevşetici ilaç ve kremler bulundurmada fayda var.

Yaralanmalarda kullanabileceğiniz tendürdiyor veya oksiyenli suda içinde bulunmalı ama bu plastik şişede olursa daha iyi olur, kırılmaz ve etrafa yayılmaz.

Hepinize iyi sürüşler

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız