Cyclotron yeni nesil motosiklet

Yeni nesil ulaşım araçları tasarımlarıyla tanınan Charles Bombardier, iki yolcunun karşılıklı oturarak seyahat edebildiği, otonom bir motosiklet tasarlayarak sunumunu yaptı.

Cyclotron

Tron filminde kullanılan Light Cycle’dan ve Lit firmasının 2012 yılında tanıttığı, kendi kendine denge sağlayabilen C1 modelinden ilham alan Bombardier, yeni araca Cyclotron adını verdi.

Cyclotron

Cyclotron

Otomatik denge özelliğiyle, motosiklet tamamen durmuş olsa bile sağa ya da sola yatmadan dengede durabiliyor. Böylece trafik ışıklarında kullanıcının ayağını yere koyması gerekmiyor. Cyclotron’un denge kabiliyeti o kadar yüksek ki, buzda bile, denge sorunu yaşamadan seyahat edebiliyor.

İki yöne hareket edebiliyor

Aracın her iki tarafında bulunan kanatlı kapılar, yolcuların bulunulan konuma göre sağdan ya da soldan inip binmesine imkan veriyor. Bu önemli bir özellik çünküCyclotron her iki yöne doğru da hareket edebiliyor. Bu sebeple bazen araca bindiğiniz kapının aksi yönünden inmeniz gerekebilir.

Elektrikli motora sahip Cyclotron çevre dostu yapısıyla da dikkat çekiyor. Şehir merkezlerinde bu tarz araçların kullanılması hem trafik sıkışıklıklarının hem de çevre kirliliğinin önlenmesi açısından benzinli otomobillere göre çok daha faydalı olacaktır.

Motosiklet on 24 Ağustos 2016 sordu, kategori: Motosiklet Modelleri.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız