Bayram Tatilinin Beş Günlük Kaza Bilançosunda: 77 Ölü

bayramda trafik

1 Temmuz 2016: Cuma günü Sakarya, Bursa ve Denizli’de meydana gelen 3 kaza olayında 9 kişi yaralandı.
2 Temmuz 2016: Cumartesi günü Bolu, Antalya, Kayseri, Aydın, Kocaeli, Şanlıurfa, Trabzon ve Bursa’da ölümle sonuçlanan kazalarda ise 13 kişi yaşamını yitirdi. Bolu’da tünel girişine çarpan TIR’da 5 kişi yanarak can verdi. Tüm kazalarda toplamda 29 kişi yaralandı.
3 Temmuz 2016: Pazar günüde Sinop, Bursa, Antalya, Denizli, Niğde, Aydın, Bilecik, Isparta ve Mersin’de ölümle sonuçlanan kazalarda 26 kişi vefat etti. Sinop’taki kazada 5, Bursa’daki kazada 4, Antalya, Denizli, Aydın, Niğde, Bilecik’teki kazada 2’şer kişi vefat etti. Bu kazalar ve aynı gün meydana gelen trafik kazalarında ağır ve hafif olarak 72 kişi yaralandı.
4 Temmuz 2016: Ramazan Bayramı arifesi pazartesi günü Samsun, Kahramanmaraş, Kayseri, Adıyaman, Sakarya, Bayburt Muğla, Şanlıurfa ve Kastamonu’da meydana gelen kazalarda 19 kişi yaşamını yitirdi. Samsun’daki kazada 4, Kahramanmaraş’taki kazada 3 kişi öldü. Pazartesi günü tüm kazalarda 48 kişi yaralandı.
5 Temmuz 2016: Bayramın ilk günü olan salı  – Bolu, Konya, Antalya ve Çorum’da meydana gelen kazalarda 11 kişi vefat etti. Bu kazaların yanı sıra diğer kazalarda da 57 kişi yaralandı.
6 Temmuz 2016: Antalya, Sakarya, Kırıkkale, Aydın, İzmir, Manisa, Kahramanmaraş, Kocaeli ve Kastamonu’da gerçekleşen kazalarda 8 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi yaralandı.

Motosiklet on 6 Temmuz 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız