Atv motorlarda Off road ile On road arasındaki Fark nedir?

Öncelikle bilmemiz gereken atv türüdür. İki çeşit atv motor vardır. Off road ve on road atv motorlardır. Off road motorlar dağ bayır gezmek isteyenler için üretilmiş olan bir atv motor çeşididir.
Image result for pumarex+atv

On road atv motorlar ise asfalt yol ağırlıklı olarak üretilmiş olup trafiğe çıkabilen atv motor çeşididir. Off road atv motorlar kesinlikle trafiğe çıkamazlar ve çıktıklarında ise trafik polisi tarafından yakalanması durumunda atv motorunuz bağlananır ve ceza alırsınız.

Image result for pumarex+atv

Her iki motor üretimi yapılırken kullanım şartlarına göre üretim yapılmıştır. Off road model atvler süspansiyonlar arazi şartlarına uyumlu olarak üretilir ve asfalt yollarda ise sürüş yapmanız biraz daha rahatsız edici ve kaza riski raha yüksektir.

On road atv motor modelleri ise asfalta daha uyumlu olduğundan dağ bayırlarda off road kadar verim alamazsınız. Off road motorlar TSE uyumlu olmayıp kesinlikle plaka takılamaz ve trafiğe çıkamaz.

Sonradan yapılacak herhangi bir değişiklik ile atv motorumuz on road olarak çevrilemez. Atv motor seçiminde aradaki farklara dikkat ederek seçim yapmalısınız.

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız