Araç Sürücülerinin Motosikletler Hakkında Bilmesi Gereken 6 Şey

gsx250ral8_action_2

1. Yollarımızda motosikletlerden çok daha fazla farklı araç var. Özellikle kavşaklarda, bağlantı yollarında motosikletlilere daha fazla dikkat edin.

2. Motosikletleri görmek için yolun uzak tarafınada bakmayı ihmal etmeyin. Bu aslında tüm araçlar için geçerlidir.

3. Bir çok araç sürücüsü arabalara ve diğer araçlara odaklandığından daha küçük olan motosiklet, bisiklet ve engelli taşıtlarını görmekte zorlanırlar.

4. Alıştığınız büyüklük dışındaki araçların farkına varmanız için çok daha fazla dikkat etmeniz gerekir, bunun içinde sadece ayna yetmeyecektir.

5. Göz kontrolü önemlidir, gözlükleriniz varsa ve yansıtan yapıya sahipse ışık fazlalığından dolayı ayrıca yansıtma yapısından dolayı yoldaki nesneleri, yaklaşan nesneleri ve yolu net görmekte zorlanırsınız.

6. Kurallara uyduğunuzda hiç bir sorun çıkmayacaktır fakat kuralların dışına çıkan motosikletler için yapılacak birşey yoktur. Ama kurallara uymayan araç sürücüleri zaten riski kendi üstüne almış demektir.

Not: Nesnelerin hareketini iyi incelemek ve hızlarını tahmin etmek zordur. O yüzden eğer yaklaştığını gördüğünüz aracın hızından emin değilseniz yolunu kesmeyin, yoluna çıkmayın.

Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız