7 maddede Şehirde Motosiklet Kullanımının Önlenemeyen Yükselişi

Şehiriçi trafikte zilleri takıp oynamamak için en güzel tercih ne diye sorduğumuz her kişi aynı cevabı verecektir “Artık yeter, batsın bu dünya“. Motosiklet alıyorum.

Ter ve sıcak bir taraftan hava kanallarımızı zorlarken, benzini dolaylı olarak klimaya harcamaktan yitip gitmiş paraları ve ayrıca günde 4 saatini trafikte geçirmenin ne demek olduğunu biliyoruz. Şehiriçi ayrı eziyet, Tatili ayrı eziyet.

Motosiklete geçmiş özgürlüğüne kavuşmuşlardan bahsetmiyorum. Eğer ki bir motor aldıysanız üstte yazılanların hepsini çoktan unutmuşsunuz ve rüzgarın tadını çıkartıyorsunuz demektir. Çevrede bir çok motor meraklısı da oluşuyor bu arada. Bunların farkına varmışsınızdır.

Zaten bu dediklerim 7 maddede Şehirde Motosiklet Kullanımının Önlenemeyen Yükselişini tanımlıyor.

Ama maddelere dökersek;

1. Arabanız klimalı olabilir ama bir yere ulaşmak için harcadığınız vakit ne kadar, evet bunu düşündüğünüzde motosikletin bir ihtiyaç olduğunu söylememize gerek yok.

2. Belki sizin iş yeriniz yakın o zaman şanslısınız. Trafik stresi çekmiyorsunuz. Ya trafikte günde 2 veya 4 saatini geçirenler ne yapacak! Tabiki de motosiklet bir kurtuluş yolu.

3. Bir çok insan motosikletli yaşama geçtiler bir siz kaldınız. O araçlarını oğlu veya karısı gibi sevenlerin devri kapandı. motosiklet çabuk ulaşım için genel ihtiyaç oldu.

4. Korkuyorsunuz anladık, trafikte neler olacağı belli olmuyor, bir anda bir araç çıkıp yolunuza kırabiliyor ama eğitim alarak bunları atlatabilirsiniz. Tehlikeleri önceden sezmek için biraz deneyim şart. Siz arabaya anne kucağındayken başlamadınız sonuçta motosikletinde biraz zorlukları var. Başlayın gerisi  geliyor. Şu kıyafet olayını önemsemeniz hayat kurtarıcı oluyor, sonradan “allah belasını versin” motorun dememek için…

5. Belkide siz klimadan hastalanıp sesi kısılanlardansınız? Böyle kulunçlar içten içten ağrır, ağrıdan gece dönemezsiniz. Boyun ağrısı uyutmaz tüm gece. Bunlar motorda olmayacak diye birşey yok. Düzgün giyim şart tabi, yoksa aynı ağrıyı motorcuykende çekersiniz.

6. Arabada dinlediğiniz fm kanalları veya müzik giderek ağır arabesk parçalara bağlanıyorsa, bu sadece sıkıntıdan olabilir. Haklısınız bazen bekleme süresi çok uzun sürebiliyor ve sıkıntıdan eldeki müzik parçaları yola yetmiyor, radyo kanallarını karıştırmaya başlıyor insan. Motosiklette buna gerek kalmıyor bilesiniz. O gideceğiniz yer aslında 20 dakika uzaklıkta. Yani o gitmek istediğiniz yere 3. parça bittiğinde varmış oluyorsunuz.

7. Bu maddeyi size bıraktık, bize bir neden yazın… Ya da siz motosiklet kullanmaya ne zaman merak saldınız onu bize yazın.

Motosiklet on 3 Ağustos 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız