1215 motorluk bir kortej oluşturduk

04-07 Ağustos tarihleri arasında Ayvalık Ali Bey (Cunda) Adası’nda gerçekleştirilen festival, Türkiye’nin farklı kulüpleri ile Yunanistan, Bulgaristan, Almanya, Portekiz ve Moskova’dan motosiklet tutkunlarını bir araya getirdi.

Motosiklet festivalinde Guiness rekor denemesi yapıldı

Özgür Candar Arkadasimizin düzenlemiş oldugu 7. BALİKESİR MOTOFEST te..
BİR DÜNYA REKORU, Almanya, Rusya ve Yunanistan başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından motosiklet tutkunlarınin katılıldığı Cunda adasında, Doğa Otel tesislerinde başlanan festivalde EN KALABALİK MOTOSİKLET KORTEJİ yapılarak DÜNYA REKORUNU kirmis bulunmaktayız hep birlikte.

Organizasyonda emeği gecen tüm kurum ve kuruluşlara, iştirakçilere ve TÜM MOTOSİKLET KULLANICILARINA TEŞEKKURLERİMİZLE.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmotosikletnakliyetransfer%2Fvideos%2F643875265760582%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Ayvalık’ta yaşayan motor tutkunları da festivalde yer aldı. Geçen 2 Ağustos tarihinden itibaren ilçeye gelmeye başlayan motorcular, çadır konaklamalı festival kapsamında Ayvalık’ı gezdi.

Anes Motor Ana Sponsorluğunda yapılan festivale 4 bin 500 motosiklet tutkunu katıldı. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de rekor denemesi öncesi kamp alanına uğrayarak motorculara başarılar diledi. Semih Saçaklı, Dj Ceren, Dj Sıtkı, Luxus, Retrobüs ve Tuğba Yurt’un konser verdiği, ‘En yavaş motosiklet sürme’, ‘Kulüpler arası halat çekme’, futbol ve yüzme gibi eğlenceli yarışmalar, festival çekilişi ve çevre gezilerinin yapıldığı festivalin 3’üncü günü bir ilk yaşandı.

Guinnes Rekorlar Kitabı’na girebilmek için bir motosiklet festivalinde en kalabalık motosiklet korteji oluşturularak dünya rekoru denemesi yapıldı. Bin 215 motorun katılımıyla oluşturulan kortej, saat 19.20’de tesis önünden hareket etti. Cunda eski yol da turlayarak Ada Merkezi’ne giren motorculara, trafikte karşılaştığı araçlar da korna ile selam verdi.

10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı, MKSF Genel Başkanı Özgür Candar, “Bu sene katılımcı sayısı 4 bin 500 oldu. İlk kez bir motosiklet festivalinde rekor denemesi yapılıyor. Bin 215 motorluk bir kortej oluşturduk. Çektiğimiz videoları ve belgelerimizi Guiness’e göndereceğiz. Rekoru kırıp kırmadığımız bu hafta yapılacak incelemeden sonra belli olacak” dedi.

Yorum yaz
1 Cevaplar

Motosiklet Cevapladı on 7 Ağustos 2016.
Yorum yaz

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız