motosiklet
Haz 8 th, 2016

GenelYorum yapılmamış

Motosiklet ve Bisikletlere Özellikle Zarar Vermeye Çalışan Sürücüler

kaza

Araçlarını bilinçli şekilde motosiklet ve bisikletlerin üzerine süren sürücülerle karşılaşıyoruz. Açıkçası bunun sadece ülkemizde değil tüm dünyada sıklıkla görülen bir durum olduğunu bilmek üzüntü verici. Motosikletlerin karıştığı çarpışmalar ve kazalar içinde bu “sıkıştırma” sonucu olanların sayısı oldukça yüksek. Maalesef istatistikler çarpma ve kazaları analiz ederken araç sürücülerin sebep olduğu bu tip olayları ayrı bir kategoride değerlendirmiyor.

Markası hiç fark etmeden, Honda, Kawasaki, Suzuki, Harley Davidson’ı üzerinde arkadaşı ile birlikte zevkle yol alan motosiklet severlerin birdenbire neden kaynaklandığını bilmeden bu şekilde kasti çarpışmalarla karşı karşıya kalması içten bile değil. Internette bu kazaları gösteren videoların sayısı azımsanmayacak kadar çok.

Kazalardan araçları ile trafik polisleri gelmeden kaçan sürücüler çoğunlukta. Korkunç olan bazı araç sürücülerinin çarpışma sonrası motosikletlerin üzerinden tekrar geçmekten çekinmemeleri, açıkçası bir insanın hangi ruh hal içinde bu şekilde hareket edeceğini anlamak mümkün değil.

Kaza sonrasında yapılan tutuklamaların sayısı da araçlarını ölümcül bir silaha dönüştürmeye niyetli kişilere caydırıcı bir durum olmalı. Çarpıp kaçmaların sonu gelmeli.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz