motosiklet
Eki 19 th, 2015

Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Motosiklet Modelleri

 

Size Uygun Motosiklet Modeli

Motosiklet, herkes için uygun bir araçtır – kişinin kendisine uygun modeli seçmesi şartıyla. Hepsi “iki teker” üzerinde gitse de, motosiklet modelleri kullanım amaçlarına göre zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Hepsi de farklı bir ihtiyaca hitap eder; hız, performans, sürüş rahatlığı, konfor… Kişinin kendini tanıması ve kullanacağı motosikleti de buna göre seçmesi gerekir. Bu şekilde seçilip kullanılan bir motosiklet, maksimum sürüş keyfini yaşamanızı sağlayacaktır. Uygun olmayan bir model seçimi ise, sizi motosikletten bir anda soğutabilir. Bu nedenle, özellikle de bir yeni başlayan iseniz, motosiklet modelleri arasında kaybolmadan önce bu yazımızı okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Motosiklet Modelleri Nelerdir?

Motosiklet modelleri, yukarıda da izah ettiğimiz gibi kullanım amaçlarına göre farklılık gösterirler. Ancak bu, genel bir tabirdir. Özele indiğimizde, motosiklet modelleri birbirlerinden motor hacmi, sürüş şekli ve sundukları ek özellikler ile ayrılmaya başlar. Piyasadaki en bilinen motosiklet modelleri, motor hacmi ve kullanım amaçları ile birlikte şöyledir:

maxi scooter

Scooter Modelleri: Belki de en sık rastlanan motosiklet modelleri arasındadır. Hemen her moto-kurye’nin altında görebilmek mümkündür. Bu durum, üretim amacını da belirler: Şehir içi kullanım. Scooter modelleri, trafik derdinden gerçek anlamıyla kurtulmanızı sağlar. Vites bulundurmadıklarından, kullanımı en kolay motosiklet modelleri arasındadır. Yakıt ekonomisi yüksektir. Bacaklar daima motosikletin gövdesi içerisinde kalır, bu sayede az da olsa ek bir koruma sağlanmaktadır. Uzun yolculuklar için kullanılacaksa, maxi-scooter denen büyük hacimli modellerine yönelmek gerekir. Tek dezavantajı, küçük yapısı nedeniyle yol kusurlarını sürücüye fazlasıyla aktarmasıdır. Motor hacimleri, 50 cc ile 600 cc arası olur.

Harley-Davidson Street 750

Cruiser / Chopper Modelleri: Amerika kökenli bu motosiklet modelleri, hemen her sürücünün rüyalarını süsler. Cruiser, seri üretim eseri olan chopper görünümlü motorlardır. Gerçek chopper modelleri, tamamen el üretimi olur. Yere yakın, ağır ve oldukça da büyüktür. İki tekerleğinin arasındaki mesafe yüksektir, bu nedenle kullanması biraz zordur. Yeni başlayanlar için de pek uygun değillerdir. Ancak eşsiz bir görünümleri vardır. Motor hacimleri 125 cc ile 1.800 cc arasında değişir.

Touring Modelleri: Bunlar, kelimenin tam anlamıyla uzun yol motosiklet modelleri sayılır. Büyük, ağır ve son derece gösterişlidirler. Çoğu motosiklette bulunmayan ek konfor özelliklerine ve geniş bagaj hacimlerine sahip olurlar. Bakım maliyetleri oldukça düşüktür. Ancak kullanması, deneyim ve bilgi gerektirir. Motor hacimleri, 600 cc ile 1.800 cc arasında değişir. 260 km sürate dek çıkabilirler.

Yamaha yzf r6

Racing / SuperSport Modelleri: Çoğu kişi için, bu klasmanda yer alan motosiklet modelleri var olan tek modeldir. İsminden de anlaşılabileceği gibi, hız ve performans için üretilmişlerdir. Aerodinamik direnci azaltmak için, motosikletin üstünde yatay pozisyonda kullanmanız gerekir. Görünümleri son derece etkileyici olup, yüksek motor hacimleri nedeniyle yeni başlayanlar için kesinlikle uygun değillerdir. Deneyimsiz ellerde, kontrolden çıkmaları çok kolaydır.

Motosiklet Modelleri Nasıl Seçilir?

Motosiklet seçerken, yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında hareket edip, kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Aksi halde, motosiklet kullanmaktan keyif almanız mümkün değildir. Model seçiminiz ne olursa olsun, motosiklet aksesuarları ve koruyucu ekipmanlar kullanmayı ihmal etmemeniz gerekir. Yinemotosiklet modelleri de motosikletin türünden bağımsız olarak muhakkak kullanılması gereken eşyalar arasındadır. Motosiklet aksesuarları.com, tüm aksesuar, yedek parça ve koruyucu ekipman ihtiyaçlarınız için hizmete hazırdır. Tüm bunlar ve daha fazlası, avantajlı koşullarla sitemizde satışa sunulmaktadır.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz