motosiklet
Eki 19 th, 2015

Motosiklet FiyatlarıYorum yapılmamış

Motosiklet Modelleri ve Fiyatları

Fiyatlara Geçmeden Önce…

Uygun ve avantajlı motosiklet fiyatları peşinde olduğunuzu biliyoruz, ancak bu konuya geçmeden önce motosiklet modelleri ve aralarındaki farklardan bahsetmekte yarar görüyoruz. Zira motosiklet fiyatları, modellere ve model üzerinde sunulan özelliklere göre belirleniyor. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza uygun bir model seçmek, büyük önem taşıyor. Size ve sürüş türünüze uygun olmayan bir model ise, çoğunlukla paranızı sokağa atmanız anlamına geliyor. Motosiklet fiyatları araştırmasına girmeden önce, düşünün: Neden motosiklet kullanmak istiyorsunuz? Amacınız trafikten kurtulmak ve yakıt ekonomisi yapmak mı? Yoksa rüzgârı hissetmek, uzun yollarda şehir şehir dolaşmak peşinde misiniz? Kullanım amacınız, ihtiyacınız olan motosiklet modelini belirliyor. Bu da size daha gerçekçi bir perspektif verip, motosiklet fiyatları araştırmanızı belirli klasmanlar ile sınırlamanızı sağlıyor. Ne istediğini bilmeden fiyat araştırmasına girmek, çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor.

Modele Göre Motosiklet Fiyatları

Motosiklet fiyatları, yukarıda da belirttiğimiz gibi modele göre değişiklik gösteriyor. Belirli bir model içerisinde de, sunulan özelliklere göre artıyor veya azalıyor. Yine de, fiyatları en çok etkileyen unsurun motor hacmi olduğunu söylemek mümkün. Model ve motor hacmine göre, motosiklet fiyatları yaklaşık olarak şöyle belirleniyor:

Scooter modelleri: Scooter denen klasmanı tanıyorsunuz; trafikte en çok gördüğünüz modeller onlar. Genellikle kuryeler tarafından tercih ediliyor. Bunun basit bir nedeni var, küçük yapıları nedeniyle son derece “kıvrak” modeller, yani trafiğe takılmanızı engelliyor, dar alanlardan bile rahatça geçebiliyor. Vitesleri olmadığından, kullanımları da çok kolay, kısa bir süre içinde öğrenebiliyorsunuz. Eğer bir “yeni başlayan” iseniz, ilk deneyiminizi scooter modelleri ile yaşayabilirsiniz. Bu klasman, aynı zamanda motosiklet fiyatları bakımından da en ucuz modelleri içeriyor. Özellikle yerli malı scooter’lar, 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Marka değiştikçe ve/veya motor hacmi yükseldikçe, elbette rakam da artıyor. Piyasada, 30.000 TL gibi rakamlara satılan modeller bile görebilmek mümkün. Elbette, bunlar standart bir scooter’dan daha fazlasını sunan modeller ve maxi-scooter adıyla geçiyorlar.

Racing / SuperSport Modelleri: İsimlerinden de anlaşılabileceği gibi, bu klasmandaki motorlar hız ve performans için üretiliyorlar. Yine, en pahalı motosiklet fiyatları bu klasman içerisinde çıkıyor. Piyasada 60 -70.000 TL civarında satılan supersport modelleri görebilmek mümkün. Yeni başlayanlar için uygun değiller, zira çok güçlü araçlar ve dikkat edilmezse kolaylıkla kontrolden çıkabiliyorlar.

Enduro modelleri: Bu klasman, hem şehir içi ve hem de arazi kullanımına uygun modelleri içeriyor. Enduro tipi motosikletler, fiyat bakımından da ortalama değerler içerisinde kalıyor. Genellikle 7 – 8.000 TL’den başlayan fiyatları, sunulan özelliklere göre 17 – 20.000 TL civarına çıkabiliyor.

Bunlar, en temel motosiklet modelleri ve fiyatlarını oluşturuyor. İşin içine chopper, touring, cross gibi modelleri de soktuğumuzda, fiyatlar elbette değişkenlik gösteriyor.

En Uygun Motosiklet Fiyatları Nasıl Bulunur?

İnternet ve web siteleri, motosiklet fiyatları araştırması yapmak için en önemli kaynakların başında geliyor. Motosiklet aksesuarları.com ise, bu bakımdan size en doğru, en güncel ve en profesyonel bilgileri sağlıyor. Profesyonel ekibimiz, gezinti kolaylığı sağlamak için tasarlanmış sitemizde sorularınızı cevaplamak için hazır, bekliyor. Forumlar ve İlan kısımlarımız ise, aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını bulmanızı ve 2. El motosiklet modelleri alıp satabilmenizi sağlıyor. Fiyatınızı tespit ettikten sonra aksesuar almayı da unutmayın; binlerce ürün sitemizde sizleri bekliyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz