motosiklet
Kas 25 th, 2015

GenelYorum yapılmamış

Motosiklet KredisiMotosiklet Kredisi

Hayallerine Ulaşmak

Motosiklet sahibi olmak isteyen kişileri diğer araç sahiplerinden ayıran en önemli unsur, motosikletin bir tutku olmasıdır. Birçok motor sever çok küçük yaşlardan beri alacağı motosikletin ve hatta o motosiklete ulaşana kadar deneyimleyeceği diğer basamakların hayalini kurar. Başka hiçbir araçta başlangıç modeli diye bir kavram yoktur. Motosiklet kullanıcısı, hayallerine ulaşmak için diğer sürücülerden çok daha fazla çaba harcamak durumunda kalır. Maddi sebeplerden dolayı hayallerini ertelemek istemeyen motosikletlilerin imdadına pekçok bankanın verdiği motosiklet kredisi yetişiyor. Üstelik alacağınız motorun sıfır ya da 2. el olması bankaların size verdiği motosiklet kredisi şartlarını da çok fazla etkilemiyor. Bankaların dönem dönem düzenledikleri özel kampanyalar da üzerinizden büyük bir yük kaldırabiliyor. Hatta çoğu banka artık kefil dahi istemiyor, almış olduğumuz motosikletinizi teminat olarak göstermeniz yeterli oluyor. Siz de rüzgarın keyfini sürebileceğiniz, özgürlüğün sınırlarını zorlayabileceğiniz motosikletinize bir an önce kavuşma hayalindeyseniz motosiklet kredisi hakkında ayrıntılı bir araştırma yaparak bu hayallerinizi gerçeğe taşıyabilirsiniz.

Motosiklet Kredisi Hakkında Genel Bilgiler

Gelişen teknoloji ile birlikte motosiklet kredisi için kapı kapı dolaşmanıza gerek kalmıyor. Artık bir mesajla ya da bankaların internet sayfaları üzerinden talebinizi kısaca iletmeniz yeterli. Hatta motosikletinizi sıfır alacaksanız alacağınız firma anlaşmalı bankalar üzerinden sizin için kredi talebinde de bulunabiliyor. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken unsur her bankanın vermiş olduğu kredide farklı vade seçenekleri sunması ve farklı faiz oranları uygulaması. Bazı bankalara ÖTV artışlarını da kademeli olarak ödeyeceğiniz taksitlere yansıtabiliyor. Bu sebeple motosiklet kredisi almak için başvurmadan evvel sizin için en iyi krediyi sağlayan bankayı bulabilmeniz için bankaların internet sayfalarında yer alan kredi hesaplama bölümüne göz atmayı unutmayın.

Bankalar genelde motosiklet kredisi sağlarken müşterilerine 1000 tl ve üzeri şartı koyuyorlar. Bazı bankalar alacağınız motosikletin fiyatıyla değişecek şekilde %70’lik, %80’lik kısımlarını size kredi olarak sunabiliyor. Motosiklet sahibi olmak istiyorsanız alacağınız motosikletin belirli bir kısmını sizin cebinizde hazır olması bekleniyor. Bankalar 32, 48, 72 ay gibi vadelerle size motosiklet kredisi sunuyor fakat her bankanın sağladığı vadenin değişkenlik gösterdiğini aklınızdan çıkarmayın. İkinci el motosiklet alma amacındaysanız genelde sıfır motosikletlerle aynı vadelendirmeye tabi tutulsanız da bazı bankalar vade sayısını azaltabiliyor. Diğer taraftan bazı bankaların sadece anlaşmalı oldukları üretici firmadan motosiklet aldığınız zaman size kredi sağladığını aklınızdan çıkarmayın. Birçok banka taşıt kredisi altında tüm marka ve modeller için motosiklet kredisi de sunabiliyor.

Motosiklet Kredisi için Talep Edilen Belgeler

Motosiklet kredisi başvurusu yapmadan evvel bazı bankaların sizden kefil talep edebileceklerini lütfen aklınızda bulundurun. Bazı belgeler bankaların taleplerine göre değişkenlik gösterse de bankaların sizden talep ettikleri belgeler çoğunlukla normal kredi başvurularında istenen belgelerle büyük benzerlik gösterir. Başvuru sahibi ve varsa kefilin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru sahibi ve varsa kefilin gelir belgesi, serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi, ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu fotokopisi, emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi, başvuruyu yapan kişinin herhangi bir kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi, elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki üç ay içinde kreditalep eden kişinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı ve/veya son üç ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi gibi ödeyeceğinizi ve oturduğunuz yeri ispat eden belgelerden oluşmaktadır. Diğer taraftan sıfır kilometre motosikletler için ilgili şirketin vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura ve ikinci el motosikletler için araç ruhsatı ve en fazla onbeş gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi de dosyada yer almalıdır.

Motosiklet Kredisi Veren Bazı Bankalar

Motosikletine bir an önce kavuşmak isteyen motor severlere uygun koşullarda motosiklet kredisi sağlayan kurum ve bankaları merak ettiklerini biliyor. Bu kurum ve bankalar hakkında genel bilgi ve değerlendirmeleri okuyarak sizin için en uygun seçeneği bulmanız hiç de zor değil. Niyetiniz Honda bir araç almaksa Honda Finans’ın anlaşmalı olduğu Garanti Bankası, Akbank ve Koç Finans ile size sunduğu uygun şartlardaki kredilerden birini değerlendirebilirsiniz. İstediğinizde motosiklet tutarının tamamı hakkında size kredisunan Honda Finans, Honda severler için en uygun şartları hazırlama amacı güdüyor. Yok eğer benim almak istediğim kesinlikle Yamaha diyenlerdeseniz Yamaha Finans’ın Koçfinans işbirliğiyle sunduğu motosiklet kredisi uygun şartlarıyla bütçenize hitap edebilir. Yamaha’nın YBR125, D’elight ve Cygnus L modellerine günde 6 TL’den başlayan taksitlerle ulaşabilmek keyfinizi bir az olsun yerine getirebilir. Finansbank’ın sunduğu krediHonda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Harley Davidson, BMW, Ducati, KTM, Bombardier, Vespa ve Polaris markalı motosiklet alacaksanız kullanabilirsiniz. 48 aya kadar vadelendirebileceğiniz kredi; nihai fatura tutarı 50.000 TL’ye kadar olan durumlarda %70’i 50.000 TL ve üzeri tutarlarda ise %50’sini karşılayacak şekilde verilmektedir. Kredi masraflarını da motosiklet kredisi ile aynı vade ve düşük faiz oranlarında taksitlendirme olanağı sunması diğer bir artısıdır. Geri ödeme planınızda sabit, esnek ve anapara ertelemeli krediseçeneklerini değerlendirebilir ya da tamamen esnek bir şekilde oluşturabilirsiniz. Yapıkredi’nin sunduğu motosiklet kredisi sıfır ve bir yaşa kadar ikinci el olmak üzere tüm motosiklet modellerini karşılamaktadır. 1000 TL ve üzeri kredi alımlarınızda alacağınız motosikletin %50’si tutarında kredi sağlamaktadır. Koç Finans Yamaha ve Honda motosikletler için kredi imkanı sunmaktadır ve minimum kredi tutarını 2000 TL olarak belirtmektedir. Gerek duyduğu durumlarda kefil talep eden kurum 36 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Odeobank da yeni ve ikinci el motosiklet ihtiyaçlarınız için uygun koşullarda motosiklet kredisi sunan bir diğer bankadır. 48 aya kadar vadelendirme şansı tanıyan Odeobank; bütçenize özel esnek ödeme imkanlarıyla cazip hale getiriyor. Diğer taraftan gelirini belgelendirebilen 18 yaş altı motosiklet severlere de kredi imkanı sağlamaktan geri durmuyor.

Siz de tüm bu seçenekleri değerlendirerek bütçenize ve size uygun en doğru krediyi tercih edebilirsiniz. Kefil gösteremiyor ya da göstermek istemiyorsanız alacağınız motosikleti teminat olarak göstererek kredi alabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Daha önce kredi kullanarak motosiklet almış motor severlerle iletişime geçmek, onların yaşadığı problemleri öğrenmek ve memnun kaldıkları banka ya da kurumları birinci ağızdan duymak isterseniz motosiklet.org size bu imkanı tanıyor. Motosiklet.org’a üye olduğunuz taktirde motosiklet kredisi hakkında aklınıza takılan tüm soruları her geçen gün katlanarak artan üyelerine yöneltebilir, en güncel kredi kampanyalarından ilk siz haberdar olabilirsiniz. İnteraktif motosiklet kulübü olma özelliği gösteren sitemiz tüm Türkiye ve hatta dünyadaki motorseverlerle istediğiniz an iletişime geçme imkanını tanıyor. Siz de motosiklet sahibi olma yolundaki zorlu basamakları hızla tırmanma niyetindeyseniz, motosiklet hakkındaki güncel bilgilere hızla kavuşmak istiyorsanız ve motosikletçilerin kardeşlik ruhunu hissetmek istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilir ve üye olarak aramıza katılabilirsiniz.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz