motosiklet
Kas 17 th, 2015

Genel-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Megelli 250rMegelli 250r

Hızla Yükselişe Geçen Marka

İngiltere’nin önde gelen motosiklet tasarım merkezi SLDuk Lti. Şti. tarafından 2004 yılında fikir olarak ortaya atılan Megelli markası ancak 2007 yılında ortaya çıkabildi. Oldukça yeni bir marka olmasına rağmen ardına aldığı bilgi zenginliği sayesinde kısa sürede ürettiği modellerle adından söz ettirmeye başladı. 2013 yılında beraber çalışacağı doğru bir firma arayışına girmesiyle üretimini durduran Megelli 2014 yılında bulduğu Malezyalı partneriyle beraber çok daha güçlü bir şekilde geri döndü. Firma halihazırda kısa zaman içerisinde birçok fan kazansa da hakkında dolanan yanlış iddialar sebebiyle önyargıyla yaklaşan motor severlerin sayısı da hiç de azımsanmayacak seviyede değil. Tasarımı, mühendisliği ve parça üretimini tamamıyla İngilizlerin üstlenmesine karşın firmanın motosikletlerinin Çin malı olduğuna dair yaygın bir inanış bulunuyor. Bunun temel sebebi firmanın motosikletlerinin montajlarını Çin ve Tayvan’da yaptırıyor olmasıdır.

Megelli 250r Özellikleri

Megelli’nin supersport kategorisiyle beğenilere sunduğu Megelli 250r; en beğenilen modeller arasında başı çekiyor. Aynı blok kullanılarak üretilen naked ve cross versiyonları da bulunan model alüminyum şasisi sayesinde 250cc’lik modellerin en hafifi olma özelliğiyle öne çıkıyor. Hafif oluşu yüksek performanslı kullanım sunarken yol hakimiyeti konusunda da avantaj sağlıyor. Motor kullanmaya yeni başlayanlar için ideal modellerin başında gelen Megelli 250r yenilikçi ve sportif tasarımı sayesinde rakipleri arasında kolayca sıyrılıyor. Oldukça şık tasarımı ve kalitesine oranla uygun bir fiyata sahip olabileceğiniz model enjeksiyonlu olması sebebiyle yakıttan büyük ölçüde tasarruf etmenizi de sağlayacak.

Yurt dışında sevilen modellerin başında gelen Megelli 250r ülkemizde yeni yeni tanınıyor. Motorun söylenebilecek belki de tek dezavantajı tüm tek silindirli motorlar gibi oldukça fazla titremesi. Diğer taraftan çalışırken çıkardığı ses tam manasıyla motor kullanma hazzını ikiye katlıyor. Siz de bu bilgilerle yetinmeyip gerçek kullanıcı deneyimlerini öğrenmek istiyorsanız motosiklet.org adresine göz atabilirsiniz. Başta Megelli 250r olmak üzere pek çok model hakkında doyurucu bilgi arayışında olanların uğrak yeri motosiklet.org sayesinde motosikletlerle ilgili her bilgiye bir motosikletçi gibi hızla ulaşmanın keyfini sürebilirsiniz.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz