motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Massimo Tamburini T12

Massimo Tamburini’nin ölümden sonra efsanesini devam ettirecek T12 Massimo, 230 beygir gücünün üstünde bir performansla superbike ismine yeni bir anlam katıyor. Motor BMW S1000RR inline-Four’dan aldığı güç ve Öhlins, Brembo, ve Marchesini’nin üstün parçaları ile donatılmış.

Babasının izini takip eden Andrea, Massimo’nun çalışması devam ettirdiklerini ve iki prototipi bitirdiklerinin üzerinde duruyor. Motorun gelen taleplere ve yorumlara bağlı olarak geliştirileceğini ve kişiye özel T12’lerin üretileceğini açıklıyor. T12’nin ince zevk sahibi ve aynı zamanda motoru için yüksek bir bütçe ayırmaya hazır motosiklet severler için olduğunu hemen belirtelim.

Massimo Tamburini motor çerçevesinin esnekliğinin ayarlanabildiği özel sistemin patentine sahip.  T12’nin şasesi de Massimo Tamburini’nin bu patentli sistemini taşıyor. Motorun Marchesini tekerlekleri, direksiyon başlığı ve tek taraflı yana açılır kol magnezyum ve çerçevesi krom molibdenli çelikten üretilmiş. Motorun diğer parçaları genel olarak karbon fiber.

 

T12 Tamburini Teknik Özellikleri
Motor BMW S1000RR SBK
Güç 999 cc / 230+ beygir gücü
Elektronik Parçalar MOTEC M170
Çap x Bore 49,7 mm x 80 mm
Ön Süspansiyon Öhlins GP tipi
Arka Süspansiyon Öhlins GP tipi
Ön Fren Brembo Racing
Ana Silindir PR 19 – 18 GP tipi
Ön Tekerlek Dövülmüş magnezyum
Arka Tekerlek Dövülmüş magnezyum
Ağırlık 155 kg

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz