motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet AksesuarYorum yapılmamış

Liberty Sport Pursuit Motosiklet Gözlükleri

Liberty-Sport-Pursuit

Çoğu kişi motosiklet sürerken taktıkları güneş gözlükleri üzerine pek fazla düşünmezler. Gözlerini kapatması ve güzel gözükmeleri onlar için yeterlidir; ancak konu çarpışmalara karşı gözü koruma özelliğine geldiğinde güneş gözlüğü seçerken kesinlikle daha dikkatli olunması gerekmektedir.

Tam yüz bir kask takıyorsanız gözlüklerin önemi yoktur; ancak açık bir kask kullanıyorsanız gözlüğünüze kesinlikle önem vermelisiniz. Yüzüne şiddetle bir haziran böceği çarpanlar bunun ne kadar acı verdiğini bilirler. Gözünüze bir çakıl taşı çarptığını hayal edebiliyor musunuz? Güneş gözlüğünüzün sizi kesinlikle toz ve pisliklerden de koruması gerekir.

Liberty Sport motosikletçiler için dört farklı stil sunan Rider Collection ismini verdikleri yeni bir güneş gözlüğü üretti. Tüm Rider Collection gözlüklerinde olduğu gibi, Pursuit güneş gözlükleri de ANSI Z87.1 sertifikasına sahip. Bu sertifika ile güneş gözlüklerinin yüksek hızda çarpma testlerinden geçtiğinden emin olabiliyorsunuz. Test sırasında yaklaşık 2,5 cm’lik çelik bir top 127 cm yükseklikten cama atılır. Diğer bir testte yaklaşık 0,5 cm’ lik çelik top 46 m/sn’lik bir hızla cama çarpar. Bu testler sırasında camın herhangi bir parçası göze değerse, cam testte başarısız olmuş anlamına gelir ve sertifikayı alamaz. Sertifikasız gözlüklerle çarpışma sırasında neler yaşanır bilemiyoruz.

Pursuit güneş gözlüklerini iki nedenden seçebilirsiniz: Stili çok etkileyici ve yüzünüze tam oturuyor. İkinci olarak da göz fincanları çıkabiliyor ve böylelikle motosiklet kullanmıyorsanız da bu tip güneş gözlüklerini günlük olarak kullanabilirsiniz. Pursuit gözlüğün ayarlanabilir askıları da özellikle koşarken gözlüğünüzü korumaktadır. Güneş gözlüklerini günlük olarak kullanırken yarı sert gözlük kılıfını yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz. Böylelikle gözlüğün gümüş logosunda daha az aşınma oluşur. Tabi ki günlük kullanılmalarına rağmen güneş gözlüğünün camlarında hiç çiziğin oluşmaması güneş gözlüğünün kalitesini ortaya koymaktadır.

Başınız normal ölçülere göre biraz büyükse Pursuit XL güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz