Motosiklet
Haz 26 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

2016 KTM 250 SX-F modeli daha iyi tork ve daha hafif, çok daha güçlü olan yeni küçük ama çevik bir motoru vardır. Minimalist, aynı şekilde koltuk ve gidon kısmı kros için özel diyazn edilmiştir.

50 SX-F son 7 sezonda MX2’de Dünya Şampiyonu olmuştur ve şimdi parmak ısırtan kupa vitrinine saygın bir AMA Superkros 250SX Şampiyonluğunu eklemiştir. 2014 sezonu dünya çapında tüm seviyelerdeki yarışlarda büyük bir başarıydı ve 2015’te bundan farklı olmayacak gibi gözüküyor. Güçlü performansıyla bilinen yeni nesil 250 SX-F tamamen yeni bir şasi içerisinde yeniden geliştirilmiş daha güçlü bir motor sunar. Hafif ağırlıkta ve çevik bir şaside güçlü ve çok daha torklu bir motorun performans kombinasyonu, 250 SX-F’i geleceğin yıldızı yapacağına eminiz.

Factory_250_SXF_le_rear

Sınıfının en hafif en iyi performanslı motoru olan yeni 250 SX-F, rakipleri için yakalanması zor bir galibiyet motoru olarak kalacağından hem profesyonel hem de amatör biniciler için doğru bir seçimdir. Kompakt DOHC (üstten çift eksantrik) motorun en önemli öğesi yeni son teknololoji silindir kapağıdır.

2013

2013-KTM-250SXF3

2010

ktm-250-sxf-2010-10

Yıl 2016
Üretici firma KTM
model 250 SX-F
Motor tipi Tek silindirli, dört zamanlı
motor Hacmi 249.9cc
Çap Strok 78 mm x 52.3 mm
Soğutma Sıvı Soğutmalı
Sıkıştırma oranı
Yakıt sistemi Keihin EFI, gaz kelebeği gövdesi 44 mm
ateşleme Keihin EMS
Başlangıç Sistemi Elektrikli marş / Lityum İyon 12V, 3Ah
transmisyon 5 vites SX
Son sürüş 13:50
Trail Rake
Koltuk yüksekliği 37.7.
Dingil açıklığı 1485 ± 10 mm / 58.46 ± 0.4
Ön süspansiyon WP Süspansiyon USD 4860 MXMA 4CS
arka Süspansiyon Kol ile WP-amortisör 5018 DCC
Ön fren 260 mm Ø disk frenler
Arka fren Disk frenler 220 mm
ön Lastik 80 / 100-21 Dunlop GeoMax MX32
arka Lastik 100 / 90-19 Dunlop GeoMax MX32
Yakıt kapasitesi 1.85 gal.
Kuru ağırlık 220.2 Ib.

ENGINE-MANAGEMENT-SYSTEM (EMS)

Elektronik yakıt enjeksiyonuna ve 44 mm gaz kelebeği gövdesine sahip Keihin motor yönetim sistemi, KTM tarafından geliştirilmiş devrimsel enjektör pozisyonuyla, motorda spontane tepki karakteristiği ve maksimum performans sağlıyor. PowerPart olarak satın alabileceğiniz bir Map-Select-Switch sayesinde, yine EMS üzerinden çeşitli motor karakteristikleri seçilebiliyor. Bunun dışında yine isteğe bağlı sunulan bir User-Setting-Tool, dizüstü bilgisayar üzerinden makinenin verilerini okuma ve fareyle birkaç tıklamayla, ateşlemenin ve yakıt enjeksiyonunun mappingini değiştirme olanağı tanıyor.

SOĞUTMA SISTEMI

Kendini kanıtlamış, entegre KTM soğutma sistemi, soğutma sıvısını silindir kafasından şasi üçgeninin içine, buradan da doğrudan WP üretimi alüminyum radyatörlere iletiyor. Bu hortumsuz sistem sayesinde, radyatörün montajı kolaylaşıyor ve yakıt deposunun altındaki hava akımı iyileşiyor.

MOTOR

250 SX‑F sıkı kapışmalara sahne olan motokros yarışlarında, üst sıraları adeta garantiliyor – sayısız dünya şampiyonluğu unvanı da bunun kanıtlarından. 2015 model için, ekstrem koşullar altında daha fazla sağlamlık ve daha iyi dayanıklılık için yeni geliştirilmiş yağ süzgeci conta halkaları kullanılıyor. Kompakt motor tasarımından ve rakipsiz güçten oluşan kombinasyon, 250 SX‑F modelini önümüzdeki yıl da yine tartışmasız bir şampiyon adayı yapıyor.

SILINDIR KAFASI

Kompakt DOHC motorun kalbini, üstten çift eksantriğe ve DLC kaplı külbütör kollarına sahip, ultra modern silindir kafası oluşturuyor – 14.000/dak devir – ses duvarına ulaşılmasını sağlayan bir tasarım. Akış tekniği bakımından optimize edilmiş kanallar, ekstra hafif titan supaplarla (emme 32,5 mm, egzoz 26,5 mm) birlikte, maksimum gaz akışını ve böylece azami performansı garanti ediyor.

KRANK MILI

250 SX‑F modelinin krank mili, alt biyel kolu yuvasında, bir kaymalı yatakla donatılmış. İki preslenmiş yatak kovanı, doğrudan krank milinin krank kolu muylusunun üzerinde çalışıyor. Bu yapı, 250 cm³ motorun olağanüstü yüksek devir düzeyinin ve rakipsiz maksimum gücünün temel şartı. Ayrıca bu sayede motorun dayanıklılığı artıyorr ve krank mili için servis periyotlarının uzaması sağlanıyor – müşteriler için külfet ve masraf bakımından artı puan.

BALANS MILI

Kütle kuvvetlerinin dengelenmesi için 250 SX‑F motoru, çok işlevsel mil olarak, kam mili tahrik zinciriyle devridaim pompasını aynı anda tahrik eden bir balans miline sahip.

MARŞ DINAMOSU

250 SX‑F motorunda elektrik marş motoru standart – belirli bir ağırlık dezavantajı sineye çekilse de, kıran kırana bir mücadelenin tam ortasında tartışmasız bir avantaj.

DEBRIYAJ

Çok kompakt CSS debriyaj (Coil Spring Steel), aşınmaya dayanıklı bir çelik tasla ve çelik taşıyıcı malzemesi sayesinde, ısıya karşı olağanüstü dayanıklı, sekiz balata lameliyle donatıldı. 2015 modelde debriyaj tası işlenerek hafifletildi. Debriyaj yayları, hem sert kullanımda, hem de uzun vadede daha sabit bir davranış sergileyen, yeni bir malzemeden üretildi. Brembo hidrolik debriyaj kumandası, debriyajda kolay çalışan ve iyi kontrol edilebilen bir dozlama sağlıyor.

VITES KUTUSU

Hafif 5 vitesli şanzıman, her pozisyonda kesin ve zahmetsizce doğru aktarımı seçebilmek için azami hassas ve kolay vites değiştirme karakteristiği sağlıyor.

PISTON

Box-in-Box yapı tipindeki dövme piston, ekstra mukavemetli yapısının yanında düşük ağırlığıyla göz dolduruyor. Salınımlı kütlelerin az olması sayesinde, motor oldukça dinamik bir karakteristiği gün ışığına çıkartıyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz