Motosiklet
May 9 th, 2016

Motosiklet Modelleri1 Yorum

KTM’nin en çok merak edilen çılgın motoru spor tur KTM 1290 Super Duke GT Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı.

180 beygir gücüne sahip olan KTM Superduke R modeli özellikle naked motosiklet tutkunlarının hayalini süslemeyi başarıyor. Güç isteyen ve virajlarda daha keskin tutuş arayanlar içinse KTM 1290 Superduke Special Edition modeli bulunuyor. Bu modelde dalgalı diskler, akrapoviç egzoz, manet ve daha onlarca farklı parça var. Bu özel versiyonlar ise standart olarak motosikletlerde bulunuyor.

KTM aynı zamanda turculara özel olarak da 1290 Super Duke modelini satışa sundu. Agresif tarzı ile ön plana çıkan bu modelde yer alan ön cam aynı zamanda sürücüleri rüzgâra karşı da koruyacak.

Ayrıca motosikletin daha uzun yol alabilmesi için depo kapasitesi de 4 litre büyütülmüş durumda. Yani depo 23 litre yakıt alıyor ve 400 km yol gidebiliyor.

KTM 1290 Super Duke GT modelinin kuyruk şasisinde de bazı değişiklikler bulunuyor. Özellikle koltuk tasarımı tamamen değiştirilmiş ve konfor ön plana çıkartılmış. Yenilikçi tasarım anlayışı ile üretilen bu model sektörünün son teknoloji elektronik ürünlerini bir araya getirerek sürücülere de sürüş sırasında büyük kolaylıklar sağlıyor. Örneğin, sürücülerin supermoto tarzı sürüşler yapabilmesi için ön ve arka ABS sistemleri istenildiği zaman kapatılabilmektedir. Ayrıca bu modelde MSC olarak bilinen Motosiklet Stabilite Kontrol sistemi de bulunuyor.

Sürüş modları tamamen sürücünün sürüş stiline göre seçilebiliyor. Ayrıca MTC çekiş sistemi de yine ani hızlanmaları ve rampalarda güçlü tırmanmayı sağlıyor. Bunun yanı sıra hızlı vites değiştirmeye olanak sağlayan quick shifter sayesinde de yüksek bir ivme ile hızlanabiliyorsunuz.

En önemlisi ise tüm bu sistemlerin KTM 1290 Super Duke GT modelinde standart olarak bulunması. Yani tüm bu donanımlar için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Kısaca KTM 1290 Super Duke GT modelinin özellikleri arasında bunları göstermek mümkün. Eğer siz de yeni ve güçlü bir motosiklet almak istiyorsanız KTM tarafından Türkiye’de satışa sunulan bu modeli gönül rahatlığı ile satın alabilir ve her yerde kullanabilirsiniz.

Bu makale için bir yorum

Yorum yaz