motosiklet
Haz 8 th, 2016

Genel-Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Yamaha resonator125

Konsept Motosikletler Üreticilerin Gündeminde

Motosiklet dünyasında yer etmiş markaların konsept motosikletler üretmesi her zaman ilgi çekmiştir. Bu motosikletler firmaların tasarım ve teknolojik gelişimlerini ortaya koyarken, eğilimlerinin de izlerini taşır. Tabi ki çoğu konsept motosikletlerde seri üretime geçilmez ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyada bu motosikletleri almak için yalvaranlara rastlanır. Fütürist motosiklet sevenler “Yüksek meblağlar ödemeye hazırım yeter ki motosikleti alayım.” mesajları atmaya bayılırlar.

Küçük boyut ve kapasitedeki motosikletler de konsept olarak üretiliyor. Bu motosikletler kimi zaman Harley gibi canavar motosiklet severler tarafından küçümsense de ekonomik oluşları ve kolay sürüşleri ile her zaman talep gören modellerdir.

Honda Grom 50 Scrambler Concept 1 ve 2, Yamaha Resonator 125 ve elektrikli Suzuki Extrigger küçük konsept motosikletleri de üretimi talep edilen motorlar arasında. Yakıt tüketimi ekonomik olan bu üç motosikletin gücü 125 cc’den daha küçük ve dördüncüsü de elektrikli mini bir motosiklet. Markalar henüz bu dörtlü arasında herhangi birinin seri üretimine başlanacağını teyit etmedi; ancak motorlar o kadar çok beğenildi ki herbiri için istekliler sıraya girmiş durumda.

Mini konsept motosikletlerini oyuncak gibi gören, tekerleklerini Mickey Mouse’a benzetenler, yolda bu motosikletlerin kendileri için birer bisiklet olduğunu söyleyenler de bulunuyor. Güçlü kükreyen egzoz seslerine alışkın 600 cc’nin üstünde motor gücüne bayılanlar Honda Grom 50 Scrambler Concept 1 ve 2, Yamaha Resonator 125 ve elektrikli Suzuki Extrigger için acımasız eleştirilerde bulunuyorlar.

Üretilsin ya da sadece konsept olarak kalsın; Honda, Yamaha ve Suzuki bu egzersizi çok seviyor. Tasarım bölümlerine sınırsız düşünme olanağı sunan, teknoloji bölümlerinin yeni parçalar deneyebildikleri bu projeler motosiklet showlarının da ilgi çeken noktalarından. Üreticilerin standlarında konsept motosikletlerini dikkatlice inceleyen, birbirlerine anlatan ziyaretçiler görülüyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz