Motosiklet
May 7 th, 2016

Motosiklet Modelleri1 Yorum

Kawasaki Ninja 300 Modelini Almanız İçin Nedenler

Motosiklet almaya karar verdiğinizde karşınıza çıkacak olan onlarca farklı model arasından seçim yapmakta zorlandığınız anlar çok olmuştur.

Motosiklet almadan önce belirli bir model üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Ancak iş satın alma noktasına geldiğinde ise oldukça kararsız kalacaksınız.

Karasız kalacağınız motosikletlerden bir tanesi de Kawasaki Ninja 300 modeli olabilir. Eğer bu motosikleti almakla almamak arasında kaldıysanız size bu motosikleti neden almanız gerektiğinden bahsedelim.

Kawasaki Ninja 300 modeli siyah ve kırmızı renklerden oluşan ve göz alıcı güzelliğe sahip bir motosiklettir. Motosikletin silindirleri alüminyum dökümden yapılmış. Ninja ZX-10R modelinde olduğu gibi kaplama üzerinde delikler mevcut. Bu da mükemmel ısı dağılımı sağlıyor.

Motosiklet üzerinde 2 piston kaliper ile çalışmakta olan çapı 290mm ön pedal fren diskleri bulunuyor. Bu pedallar da güçlü bir frenleme sağlayarak yüksek hızlarda durmayı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca arkada yer alan 220mm 2 piston kaliper disklerde güvenli durmayı sağlamaktadır.

Kawasaki Ninja 300 üzerinde 296 cm3 su soğutmalı olan 4 zamanlı ve çift silindirli bir motor bulunuyor. Çift silindirli bu motor düşük ve orta devirlerde iken sağladığı tork gücü ve yüksek devir sayesinde güçlü bir şekilde hızlanmayı sağlıyor. Ayrıca motor tüm devirlerde belirli seviyede bir güç üretmeyi başarıyor. Kullanılan yeni pistonlar, silindir ve silindir başlıkları da performansa ekstra katkıda bulunmaktadır.

Yüksek performansa uyum sağlaması için 140mm genişliğe sahip olan arka lastikler tercih edilmiş. Bu lastikler aynı zamanda motosikletin gelişmiş supersport görünümüne ve dengesine katkıda bulunuyor. Bu lastikler hem kuru hem de ıslak yollarda sürücülerin maksimum performans almasını sağlıyor.

Sürücüler için en önemli unsurlardan bir tanesi göstergelerdir. Modern ve sportif göstergeler Kawasaki Ninja 300’ün kalitesine katkıda bulunuyor. LCD panelinde aklınıza gelebilecek olan tüm göstergeler mevcut.

Enjektörde de büyük yenilikler var. Yeni enjektör gövdeleri yakıtın yanma verimine katkıda bulunuyor. Bu da yakıttan tasarruf etmenizi sağlıyor. Düşük ve ortalama hızlarda sağladığı yakıt tasarrufu sayesinde dolu bir depo ile uzun yolculuklara rahat bir şekilde çıkabiliyorsunuz. Bu nedenler hoşunuza gittiyse siz de hiç düşünmeden Kawasaki Ninja 300’ü satın alabilirsiniz.
Etiketler:

Bu makale için bir yorum

  • cem 6 Haziran 2016
    Düşük ve ortalama hızlarda sağladığı yakıt tasarrufu sayesinde dolu bir depo ile uzun yolculuklara rahat bir şekilde çıkabiliyorsunuz.

    Cevapla

Yorum yaz