Motosiklet
Kas 3 rd, 2016

Genel-Motosiklet EhliyetiYorum yapılmamış

İş çıkışı eve dönmek için acele edenler sadece sizler değilsiniz. Tüm araçlar eve dönmek için yol alıyor ama dikkat azalırken acele gittikçe artıyor. Eve gidebileceğiniz maksimum süre ile minimum süreyi hesaplayın. Yavaş ve dikkatli gittiğinizde 1 saat 45 dakika, Acele ettiğinizde 1 saat 30 dakika ise o aradaki 15 dakika ne kadar riske değiyor bir düşünün. Siz dikkatsiz olursanız diğer araçlar ama motosiklet geliyor demeyecektir, geçmesin oradan diye düşünecektir. Sıkıştırılıp, özellikle çarpanlara çok rastladık. Aslında bu durumun öldürmeye tam teşebbüse girmesi gerekiyor.

bayramda trafik

Katil olmadan dönmek ise sağlam sinirler gerektiriyor. Unutmak ve bakmamak hatta umursamamak insan doğasında var. Ülkece bizimde hiç aklımıza gelmeyen bizden başka sürücülerinde bizim hatamızı görmeyerek hem kendini hemde bizim ölümümüze yol açabileceğini unutmayın.

Sinir olmamak için ön görüş önemli, bu araba buradan aniden çıkabilir, durup kapıyı açabilir, sola bakarken sağa dönebilir gibi öncelikleri düşünürseniz tetikte olursunuz ve sadece önünüze değil tüm çevreyi kolaçan etmenin kazayı engellediğini, küfürsüz ve katil olmadan sizi eve taşıdığını göreceksiniz.

Buna rağmen kaza yapıyorsanız veya kazaya ramak kala kurtarıyorsanız sizin kendinizi değil trafikte kimlere nasıl ehliyet verildiğini düşünün. Herkes düzgün sürüş eğitimi almıyor. O yüzden devamlı onları değil kendinizi uyararak, sinirlerinizi iş yerinde veya evde bırakın. Trafikte kavgalar artık eskisi gibi değil bir çok kişi silahlı ve sopalı olarak araç sürüyor.

Tetikte olun, hoşçakalın

iyi sürüşler

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz