motosiklet
Haz 11 th, 2016

Genel-Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Yeni yollara çıkacak sürücüler için kendilerine en uygun motosikleti seçmek önemli bir konudur.  Herkes için tek bir cevabın olması harika olurdu ancak bu seçim o kadar farklı etkene bağlıdır ki “işte bu marka ve model” demek zordur.

Sürücünün ölçüleri, yetenekleri, istekleri, gereksinimleri ve tutkularının iyi analiz edilmelidir. Aslında kendinizi en iyi yine kendiniz değerlendirebilirsiniz. Bu nedenle araştırmalarınız sırasında herkesi dinleyerek bilgi almak, benzer deneyimlere sahip kişilerle konuşmak en iyisidir. Forumlarda deneyimlerini paylaşan sürücülere ulaşmak da oldukça kolay.

İstatistiklere göre ilk yıl içinde bütün sürücüler bir kez çarpışma yaşıyorlar ve motosikletlerini saçma sebeplerle olsa bile düşürüyorlar. Bu veri elde olduktan sonra bu dünyaya yeni girecek maceraperestlerin ikinci el kullanılmış bir motor ya da başlangıç seviyesinde ekonomik, düşük torklu ama sağlam bir motor seçmelerinin daha mantıklı olduğunu görüyoruz.

Konunun önemine istinaden araştırmalarınız için bir başlangıç noktası oluşturabilecek bir liste hazırladık. Motosikletlerin teknik özelliklerine, sürüş tiplerine, görüntüsüne ve belki de markasına bakarak araştırmanızı genişletebilirsiniz. Kendiniz için hangi motoru seçeceğinizi internette gezinerek ve en önemlisi motosiklet dükkanlarını ziyaret ederek bulabilirsiniz. Bu arayışa çıkanlara şimdiden kolay gelsin…

Kawasaki Ninja 300, Honda CB300F, Yamaha YZF-R3, Honda CBR300R, Yamaha SR400, Honda CBR250R, Kawasaki Ninja 250, Suzuki TU250X, KTM RC390, Honda Rebel, Suzuki GW250, Star V Star 250, Royal Enfield Continental GT, Hyosung GV250 Aquila

 

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz